Schuco partner Awilux Europen Union
Dla architektówDla partnerów

PADK

Komfortowe wietrzenie z okuciami PADK

Systematyczne wietrzenie jest ważne dla zdrowego klimatu panującego w pomieszczeniu. Podnosi ono komfort życia, a także pozwala uniknąć zagrzybienia ścian. Niestety pozostawianie otwartych okien jest zaproszeniem dla potencjalnych włamywaczy, a także stwarza ryzyko zalania pomieszczeń podczas intensywnych opadów. Specjalistyczne okucie PADK jest odpowiedzią na te niedogodności. Okucie PADK jest nieodzowne w kuchni oraz łązience, czyli tam, gdzie codzienne użytkowanie powoduje nagromadzenie pary i wilgoci.

Zdrowie i komfort

Zła wentylacja pomieszczeń może mieć fatalne skutki dla naszego zdrowia. Brak cyrkulacji powietrza powoduje kondensacje pary wodnej i powstawanie wykwitów pleśni na ścianach. Nie jest to obojętne dla naszej kondycji zdrowotnej i samopoczucia. Pleśń i grzyb może przyczynić się do powstawania groźnych chorób, oraz nasilać dolegliwości osób cierpiących na alergie. Zagrzybienie jest dla nich szczególnym problemem. Okna z okuciem PADK zapobiegają powstawaniu wykwitów pleśni i grzybów na ścianach. Dzięki możliwości odsunięcia skrzydła od ramy na 6mm to rozwiązanie umożliwia ciągły dopływ świeżego powietrza do pomieszczenia.

Oszczędności

Wietrzenie pomieszczeń – w szczególności zimą – wiąże się z dużymi stratami ciepła, a tym samym z koniecznością dodatkowego dogrzewania pomieszczeń, co przekłada się na wyżśze rachunki. Dzięki swojej funkcji okno z okuciem PADK pozwala na cyrkulację powietrza przy jednoczesnym utrzymaniu stałej temperatury we wnętrzu. Gdy skrzydło jest odsunięte od ramy na całym swoim obwodzie, nagrzane powietrze z wnętrza ucieka górą, a świeże powietrze z zewnątrz napływa dołem, powoli rozpraszając się po całym pomieszczeniu. Dzięki temu podczas wietrzenia nie dochodzi do znacznej utraty ciepła – tak, jak w przypadku okna uchylnego.

Bezpieczeństwo

Funkcja PADK pozwala wietrzyć pomieszczenie bez względu na pogodę i bez ryzyka włamania podczas nieobecności domowników. Zastosowane przez nas okucie activPilot Comfort firmy Winkhaus, umożliwia efektywne wietrzenie przez 6-milimetrową szczelinę uniemożliwiającą dostanie się niepożądanego gościa w wnętrza domu.

Potrzebujesz więcej informacji, chcesz zapytać o wycenę, poradzić się w sprawie najlepszego rozwiązania dla swojego domu? Skontaktuj się z nami za pomocą formularza poniżej.

AWILUX Polska Sp. z o.o. Sp.k.

ul. Budowlanych 9, PL 64-100 Leszno

NIP: 6972187992, REGON: 300358560

Tel.: +48 65 525 42 90Fax:+48 65 525 42 91

Imię i nazwisko:
Firma:
Kod pocztowy:
Miejscowość:
Telefon:
Adres e-mail:
Zapytanie (treść wiadomości):

Zgodnie z art.6 ust.1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych umieszczonych w niniejszym formularzu przez firmę: AWILUX Polska Sp. z o.o. Sp.k., ul. Budowlanych 9, PL 64-100 Leszno i jej autoryzowanych partnerów handlowych w celu kontaktu zwrotnego oraz przesłania informacji handlowych. Szczegóły w Polityce prywatności

Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. X