Europen Union
Dla architektówDla partnerów
Porady

Porady

» Porady » Inteligentne i ekologiczne rozwiązania w domu olimpijki

Inteligentne i ekologiczne rozwiązania w domu olimpijki

Data publikacji: 2021-08-10

Inteligentne i ekologiczne rozwiązania w domu olimpijki

Przymierzając się do budowy domu, Agnieszka Jerzyk – czołowa polska triathlonistka - postanowiła wybierać nowoczesne technologie, które są też ekologiczne. Jakie zatem rozwiązania będą wykorzystane w wymarzonym domu triathlonowej mistrzyni świata oraz Europy?

W swoim przyszłym domu Agnieszka Jerzyk wraz z partnerem wykorzystają pompy ciepła. Będą one miały dwojakie zastosowanie - zimą ogrzeją dom a latem go schłodzą. Z pompami ciepła zostanie połączona instalacja fotowoltaiczna, która dostarczy zasilanie do pracy pomp i w ten sposób zniweluje koszty energii. Do tego nie zabraknie trzyszybowych okien, które zapewnią bardzo dobrą termoregulację ale i dobrze oświetlą pomieszczenia.

Zarówno osłony okienne, jak i inne elementy będą sterowane automatycznie. Sercem domu inteligentnego Agnieszki Jerzyk będzie dostarczony przez firmę AWILUX system TaHoma. Umożliwi on nie tylko zdalne sterowanie osłonami okiennymi, ale również oświetleniem, klimatyzacją, ogrzewaniem i urządzeniami zewnętrznymi, czyli na przykład nawadnianiem trawnika.

- Z zawodowym uprawianiem sportu wiąże się intensywny tryb życia i częste wyjazdy z domu. Stąd warto by było, żeby jedna z najlepszych polskich thriatlonistek pewne rzeczy mogła robić zdalnie. Podczas nieobecności Agnieszka Jerzyk będzie miała bezpośredni dostęp nie tylko do monitoringu, ale również do innych elementów systemu domu inteligentnego – mówi ekspert z firmy AWILUX.

Wybierając projekt domu, Agnieszka zwracała również uwagę na koszty eksploatacji – tak, by sama budowa i późniejsze utrzymanie wymarzonych czterech kątów nie było poza jej zasięgiem. Jak podsumowuje dotychczasowe decyzje Agnieszka Jerzyk: - Cały czas z tylu głowy mamy to, że to ma być nasz dom marzeń. Z kolei ze swojego sportowego doświadczenia wiemy, że aby osiągnąć wielki sukces - trzeba zawiesić poprzeczkę wyżej. Wtedy satysfakcja z osiągniętego celu jest stuprocentowa.

Przeczytaj również, na co Agnieszka Jerzyk zwróciła uwagę wybierając:

Potrzebujesz więcej informacji, chcesz zapytać o wycenę, poradzić się w sprawie najlepszego rozwiązania dla swojego domu? Skontaktuj się z nami za pomocą formularza poniżej.

AWILUX Polska Sp. z o.o. Sp.k.

ul. Budowlanych 9, PL 64-100 Leszno

NIP: 6972187992, REGON: 300358560

Tel.: +48 65 525 42 90Fax:+48 65 525 42 91

Imię i nazwisko:
Firma:
Kod pocztowy:
Miejscowość:
Telefon:
Adres e-mail:
Zapytanie (treść wiadomości):

Zgodnie z art.6 ust.1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych umieszczonych w niniejszym formularzu przez firmę: AWILUX Polska Sp. z o.o. Sp.k., ul. Budowlanych 9, PL 64-100 Leszno i jej autoryzowanych partnerów handlowych w celu kontaktu zwrotnego oraz przesłania informacji handlowych. Szczegóły w Polityce prywatności

Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. X