Schuco partner Awilux Europen Union
Dla architektówDla partnerów
Porady

Porady

» Porady » Trzy wskazówki podczas wyboru drzwi i okien aluminiowych

Trzy wskazówki podczas wyboru drzwi i okien aluminiowych

Data publikacji: 2020-10-22

Trzy wskazówki podczas wyboru drzwi i okien aluminiowych

Okna i drzwi przesuwne wykonane z aluminium to bez wątpienia produkty klasy premium. Wspaniałe parametry techniczne, zastosowanie najnowszych rozwiązań technologicznych oraz niezwykle atrakcyjny wygląd sprawiają, iż dla wielu inwestorów wybór okien aluminiowych to ekscytujący etap budowy domu.

Okna aluminiowe - jakie wybrać?

Ponieważ stolarka aluminiowa to dość spory wydatek, należy mieć pewność, iż wybrane rozwiązania spełnią wszystkie oczekiwania nabywców. Aby tak było, przy podejmowaniu decyzji trzeba uwzględniać trzy najważniejsze czynniki.

Polecamy również artykuł: 5 pytań, które powinniśmy sobie zadać zanim kupimy okna.

Jasno określony cel

Okna i drzwi aluminiowe mogą pełnić kilka funkcji w domu, a ich precyzyjne określenie na etapie decyzyjnym pozwoli dokonać najlepszego wyboru. Należy zatem zastanowić się jaką rolę pełnić będzie nowe okno i jasno określić:

  • czy okno ma dostarczać możliwie największą ilość światła?
  • czy okno (drzwi tarasowe) ma łączyć wnętrze np. z werandą lub ogrodem?
  • jaką ilością miejsca wewnątrz dysponujemy, czy okno po otwarciu okno tarasowe nie będzie zajmować zbyt wiele miejsca?
  • czy wśród domowników znajdują się dzieci lub osoby starsze?

W ofercie Awilux dostępne są różne modele okien oraz systemów przesuwnych, wśród których znaleźć można takie rozwiązania jak Schüco ASS charakteryzujące się bardzo małym ciężarem oraz możliwością zastosowania tzw. niskiego progu, który doceniany jest nie tylko z uwagi na wygląd ale również wygodę użytkowania przez osoby starsze.

Styl i wykończenie

Okna powinny stanowić jedność z całą bryłą budynku, a także wnętrzem. Warto zatem jasno określić czy mają być w stylu nowoczesnym, czy może bardziej klasycznym. Jeżeli projekt nie określa jasno stylu ram okiennych, warto na tym etapie skonsultować się z architektem wnętrz.

Aluminiowe ramy drzwi i okien dostępne w ofercie Awilux, to produkty niezwykle uniwersalne. Istnieje możliwość wyboru różnego rodzaju kształtów, które dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej.

Cena

Budżet wciąż pozostaje jednym z najważniejszych (lub najważniejszym) czynników jakie brane są pod uwagę podczas zakupu okien. Mimo to, wciąż bardzo często zdarza się, że decyzje podejmowane przez inwestorów nie są poparte odpowiednią analizą, co w efekcie prowadzi do większych wydatków.

Dlatego też zalecamy, aby wnikliwie analizować otrzymane oferty oraz wnikliwie określić jakie parametry spełnia oferowany produkt. Warto dowiedzieć się również jak wygląda sprawa gwarancji oraz montażu okien.

Decydując się na wybór systemów na bazie profili okiennych Schüco istotnym elementem jest odznaczenie firmy jak Schüco Premum Partner. Dzięki tej rekomendacji, mamy pewność iż zakupione produkty spełniać będą najwyższe standardy jakości. Więcej informacji na temat specyfiki rozwiązań opartych o profile okienne Schüco, zawarliśmy w jednym z poprzednich wpisów na naszym blogu.

Zapraszamy do kontaktu z naszymi Partnerami. Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania oraz zaproponujemy najlepiej dopasowane rozwiązania.

Szukasz więcej informacji? Skontaktuj się z nami

AWILUX Polska Sp. z o.o. Sp.k.

ul. Budowlanych 9, PL 64-100 Leszno

NIP: 6972187992, REGON: 300358560

Tel.: +48 65 525 42 90Fax:+48 65 525 42 91

Imię i nazwisko:
Firma:
Kod pocztowy:
Miejscowość:
Telefon:
Adres e-mail:
Zapytanie (treść wiadomości):

Zgodnie z art.6 ust.1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych umieszczonych w niniejszym formularzu przez firmę: AWILUX Polska Sp. z o.o. Sp.k., ul. Budowlanych 9, PL 64-100 Leszno i jej autoryzowanych partnerów handlowych w celu kontaktu zwrotnego oraz przesłania informacji handlowych. Szczegóły w Polityce prywatności

Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. X