Europen Union
Dla architektówDla partnerów

Awilux Discover

» Firma » Awilux Discover

Pod marką Awilux.Discover firma AWILUX prowadzi wszelkie działania wspierające osoby z pasją.  Wierzymy, że pasja rodzi profesjonalizm, profesjonalizm daje jakość, a jakość to luksus.

1. Road to Kona 2021 - Ironman na Hawajach z Awiluxem

Wyzwanie jest ogromne, bo trzeba przepłynąć 3800 metrów w oceanie, następnie pokonać ponad 180 km na rowerze pomiędzy polami lawy, a na koniec przebiec maraton (42,195 km) w palącym słońcu i przy bardzo silnym wietrze. Triathlonistka Agnieszka Jerzyk, chce stawić temu czoła, a firma AWILUX Polska będzie ją wspierać w osiągnięciu celu.

Mistrzostwa Świata Ironman od ponad czterech dekad łączą w rywalizacji najlepszych sportowców świata. Odbywają się każdego roku w październiku w hawajskim mieście Kona. Ponad 2 tysiące sportowców podejmuje wyzwanie, które stanowi poznanie ostatecznych możliwości swojego ciała i umysłu.

Zgodnie z planem, Agnieszka chciała zawalczyć o udział w Ironman 2020, ale z powodu koronawirusa zawody zostały odwołane, jak i szereg imprez towarzyszących, na których można było zdobyć „przepustkę” na ironmana. Plan został więc zmieniony na rok 2021.

Agnieszka Jerzyk pochodzi z Leszna. Jest dwukrotną uczestniczką igrzysk olimpijskich w triathlonie (Londyn 2012, Rio 2016). Podczas igrzysk w Londynie zajęła 25. miejsce, co było najlepszym wynikiem osiągniętym przez polskich triathlonistów podczas olimpiady. Do igrzysk w Rio de Janeiro zakwalifikowała się jako jedyna polska triathlonistka i zajęła 22. miejsce.

Triathlonowa Mistrzyni Świata U-23 (Pekin 2011) i Europy U-23 (Gaia 2010). Medalistka Serii Mistrzostw Świata (Yokohama 2014), Pucharu Świata (Huatulco 2016) i wielokrotna zwyciężczyni Pucharu Europy. Złota i srebrna medalistka Igrzysk Wojskowych (Rio 2011), (Korea 2015). Zdobyła też trzy medale mistrzostw polski w zawodach lekkoatletycznych.
W lipcu tego roku zadebiutowała na dystansie ironmana w niemieckim Roth, ustanawiając nowy rekord Polski, który teraz wynosi 8:48:49. Nasza zawodniczka jest pierwszą Polką, która złamała barierę 9h na tym dystansie.


2. IV AWILUX Półmaraton Leszno

Firma AWILUX została sponsorem tytularnym leszczyńskiego półmaratonu, który odbył się 17 marca 2019r. pod nazwą IV Awilux Półmaraton Leszno.

Była to czwarta edycja biegu, który cały czas cieszy się ogromną popularnością. Ulicami Leszna ścigało się kilkaset osób, ze startem i metą w ścisłym centrum – na leszczyńskim rynku.

IV Awilux Półmaraton Leszno wygrał Jacek Stadnik z Krosna Odrzańskiego (01:14:20). Drugie miejsce zajął Sebastian Gołębiewski z Bogatyni (01:15:48), a na trzecim stopniu podium stanął Marcin Lamperski z Rawicza (01:17:11).
Spośród kobiet najszybsza na mecie była Dorota Przybysz z Grodziska Wielkopolskiego (01:30:53).

Trasa półmaratonu podobnie, jak w latach ubiegłych, wiodła ulicami miasta i liczyła 21,095 km. Zawodnicy musieli pokonać dwie pętle wokół centrum miasta. Na trasie dopingowali ich kibice.

IV Awilux Półmaraton Leszno ukończyło 446 osób.

Poza zwycięzcami biegu, medale otrzymali również: Prezydent Leszna Łukasz Borowiak oraz prezes Awilux Karol Szkudlarczyk.


3. MANASLU 2018 AWILUX.DISCOVER

Manaslu to szczyt w Himalajach, ósmy pod kątem wysokości na świecie. Choć niższy od Mount Everestu, to jednak o wiele trudniejszy do zdobycia. Właśnie z nim postanowiła się zmierzyć Monika Witkowska, podróżniczka i pisarka. Na wyprawę wybrała się ze swoją partnerką wspinaczkową, Joanną Kozanecką. Górę zdobywały w dwuosobowym składzie. Do wyprawy przygotowane były zarówno kondycyjnie, jak i sprzętowo. Finał zależał jednak od wielu czynników. Przede wszystkim od tego, czy „góra pozwoli” się zdobyć. Przy ataku na szczyt niezbędne było także szczęście, zwłaszcza z oknem pogodowym.
A skoro mają być dobre okna, to wiadomo, że musi być AWILUX - zdecydowaliśmy się więc na sponsoring wyprawy. Jej pełna nazwa to "Manaslu 2018 Awilux.Discover".

Monika Witkowska to zapalona podróżniczka, dziennikarka, autorka książek. Zdobyła dziewięć szczytów Korony Ziemi. Na jej koncie jest też Broad Peak oraz Ama Dablam. Oprócz gór spełnia się w żeglarstwie morsko-oceanicznym, zwłaszcza w regionach polarnych (dwa razy opłynęła Przylądek Horn, zaliczyła Przejście Północno-Zachodnie, czyli trudny arktyczny szlak z Grenlandii na Alaskę). Jako pierwsi w świecie - razem z Borje Ivarssonem ze Szwecji - popłynęli też z północy Kanady na rosyjską Wyspę Wrangla i opłynęli Czukotkę. Na liście jej pasji znajdują się: narty, snowboard, pływanie na windsurfingu, nurkowanie, ale przede wszystkim podróżowanie! W sumie odwiedziła około 180 krajów na wszystkich kontynentach.

Szczyt Manaslu (8156 m) jest położony w Nepalu, w masywie Himalajów. Jego nazwa oznacza “Górę Ducha”. Po raz pierwszy wierzchołek Manaslu osiągnęło w 1956 r. czterech członków ekspedycji japońskiej. 16 lat później szczyt zdobył legendarny włoski himalaista, Reinhold Messner. Z Polaków pierwsi weszli Maciej Berbeka i Ryszard Gajewski – 14 stycznia 1984 roku, robiąc tym samym pierwsze wejście na Manaslu zimą. W sumie z Polski szczyt Manaslu zdobyło do tej pory 15 wspinaczy, z czego tylko 3 kobiety.

Potrzebujesz więcej informacji, chcesz zapytać o wycenę, poradzić się w sprawie najlepszego rozwiązania dla swojego domu? Skontaktuj się z nami za pomocą formularza poniżej.

AWILUX Polska Sp. z o.o. Sp.k.

ul. Budowlanych 9, PL 64-100 Leszno

NIP: 6972187992, REGON: 300358560

Tel.: +48 65 525 42 90Fax:+48 65 525 42 91

Imię i nazwisko:
Firma:
Kod pocztowy:
Miejscowość:
Telefon:
Adres e-mail:
Zapytanie (treść wiadomości):

Zgodnie z art.6 ust.1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych umieszczonych w niniejszym formularzu przez firmę: AWILUX Polska Sp. z o.o. Sp.k., ul. Budowlanych 9, PL 64-100 Leszno i jej autoryzowanych partnerów handlowych w celu kontaktu zwrotnego oraz przesłania informacji handlowych. Szczegóły w Polityce prywatności

Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. X