Europen Union
Dla architektówDla partnerów
Aktualności

Aktualności

» Aktualności » Promocja na okucia i kontaktrony

Promocja na okucia i kontaktrony

Data publikacji: 2023-07-31

Promocja na okucia i kontaktrony

Na bezpieczeństwie nie warto oszczędzać, dlatego warto pomyśleć o dodatkowym zabezpieczeniu okna i zamontować w nich kontaktrony.

AWILUX postanowił obniżyć ceny na ukryte zawiasy oraz wszelkiego rodzaju kontaktrony – zarówno te służące do ochrony domu przed włamaniem, sterowania klimatyzacją, jak również używane przy inteligentnym zarządzaniu domem, mieszkaniem czy innym budynkiem -  stosowane w oknach PVC.

Obniżka cen będzie trwać od 1 sierpnia do 30 września.

Ukryte zawiasy

Okucie TopSelect jest ukryte w luzie wrębowym. Dzięki takiej konstrukcji okucia, zawiasy są niewidoczne przy zamkniętym oknie. To bardzo mocno wpływa na estetykę okna. W przypadku standardowych zawiasów, widoczne są osłony, dostępne w niewielkiej liczbie wzorów.

Oprócz walorów estetycznych okucie ma też lepsze parametry izolacyjności cieplnej. Zawiasy są w całości schowane w suchej komorze pomiędzy skrzydłem a ramą okna. Dzięki temu nie powstaje mostek termiczny. Na całym obwodzie skrzydła zachowana jest ciągłość uszczelki.

Kontaktrony

Kontaktrony to niewielkie czujniki, które montuje się między ramą a skrzydłem. Z zewnątrz są całkowicie niewidoczne. Choć stanowią jedną z ważniejszych części sytemu alarmowego lub systemu kontroli dostępu, ich budowa jest bardzo prosta. Składają się z dwóch elementów – magnesu oraz czujnika kontaktronowego. Podczas otwarcia okna z kontaktronem, system wykrywa brak zamkniętego obwodu elektromagnetycznego i uruchamia alarm. To dobry bardzo sposób na zapobieganie włamaniom do mieszkania. Kontaktrony w oknach informują nas o incydencie, jeszcze zanim włamywacz dostanie do wnętrza domu lub mieszkania, co daje dużą przewagę czasową nad niepożądanym gościem.
Kontaktrony można też stosować w przypadku wyposażenia obiektu w klimatyzację. Wówczas otwarcie okna spowoduje wyłączenie systemu klimatyzacyjnego.

Natomiast w systemach domów inteligentnych, kontaktrony mogą pełnić rolę czujników i być wykorzystywane do optymalizacji ogrzewania. Wówczas otwarcie okna wysyła sygnał o zmianie zapotrzebowania na energię, a specjalne oprogramowanie uruchomi lub wyłączy piec.
Kontaktrony to niesamowicie funkcjonalne rozwiązanie, które zapewni nam komfort i ułatwi życie na wielu płaszczyznach.

Potrzebujesz więcej informacji, chcesz zapytać o wycenę, poradzić się w sprawie najlepszego rozwiązania dla swojego domu? Skontaktuj się z nami za pomocą formularza poniżej.

AWILUX Polska Sp. z o.o. Sp.k.

ul. Budowlanych 9, PL 64-100 Leszno

NIP: 6972187992, REGON: 300358560

Tel.: +48 65 525 42 90Fax:+48 65 525 42 91

Imię i nazwisko:
Firma:
Kod pocztowy:
Miejscowość:
Telefon:
Adres e-mail:
Zapytanie (treść wiadomości):

Zgodnie z art.6 ust.1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych umieszczonych w niniejszym formularzu przez firmę: AWILUX Polska Sp. z o.o. Sp.k., ul. Budowlanych 9, PL 64-100 Leszno i jej autoryzowanych partnerów handlowych w celu kontaktu zwrotnego oraz przesłania informacji handlowych. Szczegóły w Polityce prywatności

Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. X