Schuco partner Awilux Europen Union
Dla architektówDla partnerów
Porady

Porady

» Porady » Szare okna plastikowe, dlaczego warto?

Szare okna plastikowe, dlaczego warto?

Data publikacji: 2020-10-28

Szare okna plastikowe, dlaczego warto?

Okna spełniają przede wszystkim rolę użytkową. Wybierając okna należy zwrócić uwagę na wiele parametrów technicznych tj. wytrzymałość czy parametry cieplne. Ponieważ wybór bywa trudny, najbezpieczniej jest wybrać produkty znanej i sprawdzonej firmy. Zadowolenie klientów najlepiej odzwierciedla jakość produktu, jak i obsługi. Takie wyróżnienie na rynku daje pewność, że oferowane przez producenta okna charakteryzują bardzo dobre cechy.

Jednak jakość okien to nie wszytko. Liczy się również wygląd. Wraz ze zmieniającymi się trendami projektów budowlanych, zmieniają się również trendy w zakresie koloru ram okiennych. W niniejszym artykule odniesiemy się do popularnych od dłuższego czasu okien w kolorze szarym.

Moda użytkowa, czyli… Dobry design, to podstawa

Zarówno prywatni inwestorzy, jak i firmy deweloperskie, skupiają coraz większą uwagę na etapie projektu budynku. Zaangażowanie i dbałość o detale na etapie projektowym są o wiele większe niż jeszcze 7-10 lat temu.

Pod uwagę brane są obecnie nie tylko najbardziej istotne elementy bryły budynku, jak rozmieszczenie i wielkość okien czy położenie tarasu. Materiały wykończeniowe oraz kolorystyka (zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz) to podstawowe decyzje, jakie podejmowane są jeszcze przed rozpoczęciem budowy.

Szarość to nowa biel

Zestawienia kolorystyczne na zewnątrz domu mogą całkowicie zmieniać wygląd budynku. Odpowiednie kolory mogą uczynić budynek optycznie większym czy wizualnie bardziej eleganckim.

Polecamy również artykuł: Jak dobrać kolory elewacji, dachu i okien?

Zestawienia kolorystyczne bryły budynku dotyczą również ram okiennych. Inwestorzy coraz chętniej odchodzą od najbardziej popularnych okien białych i czarnych. Popularne stają się różne warianty kolorystyczne - od klasycznych kolorów dębowych, po nowoczesne odmiany szarości.

Ramy okienne w odcieniach szarości, od kilku lat cieszą się dużą popularnością. Wykorzystuje się je głównie w budynkach o nowoczesnej stylistyce. Warto jednak zauważyć, iż kolor ten często wybierany jest przy okazji renowacji budynków.

Szary kolor w nowoczesnym budownictwie nadaje minimalistycznego i zarazem eleganckiego stylu - zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Rosnąca popularność szarych okien sprawia, iż czasami kolor ten określany mianem nowej bieli.

Okna w odcieniach szarości

Warto wspomnieć, iż wzrost zainteresowania oknami w kolorze szarym związany jest również z dużą popularnością stylu skandynawskiego w budownictwie i wnętrzarstwie. Wszystko wskazuje, że obecne trendy kolorystyczne utrzymają się jeszcze prze kilka dobrych lat.

Wybór szarych ram okiennych jest zatem wyborem bezpiecznym.

Szary jest kolorem bardzo neutralnym i jednocześnie stanowiącym dobre tło dla innych elementów budynku, które chcielibyśmy wyeksponować – zarówno na zewnątrz jak i w środku. Współgra on zarówno z kolorem białym, bardzo często wykorzystywanym dla elewacji budynków, jak również kolorami pastelowymi we wnętrzach (np. kolory ścian, kolorowe dodatki czy meble).

Jaki kolor elewacji i dachu do szarych okien?

Szare ramy sprawdzają się w połączeniu z dachem oraz elementami elewacji w kolorze czarnym (lub ciemniejszym odcieniem szarości), tworząc niezwykle stylowe i eleganckie połączenie. Będą również świetnie współgrały z kolorem białym, nawiązując do stylu skandynawskiego.

Nieco ciemniejsze odcienie szarości idealnie współgrają również z ciepłym kolorem cegieł.

Polecamy również artykuł: Styl skandynawski nadal cieszy się uznaniem

Połączenie to nadaje nowoczesnego i nieco industrialnego stylu. To zestawienie kolorystyczne jest właśnie często wykorzystywanym elementem modernizacji starych domów lub podczas adaptacji budynków przemysłowych, do wykorzystania w celach mieszkalnych lub komercyjnych (budynki biurowe, centra handlowe itp.).

Jakie stylizować szare okna od wewnątrz?

Minimalistyczny i nowoczesny szary kolor, praktycznie nie wymaga dodatków. Okna w tym kolorze świetnie współgrają z roletami oraz białymi zasłonami. Kolor ten jest idealnym dopełnieniem w pomieszczeniach typu loft, stanowiąc dekorację samą w sobie.

Ciemniejsze ramy zaakcentują widok za oknem i wpadające do wnętrza światło. Stworzą dobrą bazę pod mocniejsze akcenty kolorystyczne. Można zadbać, aby ich kolor współgrał lub kontrastował z kolorem mebli – półek, kanapy, blatów lub kanapy. Bez względu na obrany styl wnętrza, są świetną bazą do dalszych działań dekoracyjnych i tworzenia indywidualnych aranżacji.

Szare okna Awilux

W firmie Awilux zdajemy sobie sprawę jak istotny jest odpowiedni kolor ram okiennych. Szare okna zasługują na uwagę ze względu na trendy, ale również uniwersalność i neutralność tego koloru. Dlatego też okna PVC w ofercie naszej firmy dostępne są w aż 26 różnych odcieniach szarości. Zapraszamy do kontaktu oraz do odwiedzin w salonach partnerów Awilux w całej Polsce.

Szukasz więcej informacji? Skontaktuj się z nami

AWILUX Polska Sp. z o.o. Sp.k.

ul. Budowlanych 9, PL 64-100 Leszno

NIP: 6972187992, REGON: 300358560

Tel.: +48 65 525 42 90Fax:+48 65 525 42 91

Imię i nazwisko:
Firma:
Kod pocztowy:
Miejscowość:
Telefon:
Adres e-mail:
Zapytanie (treść wiadomości):

Zgodnie z art.6 ust.1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych umieszczonych w niniejszym formularzu przez firmę: AWILUX Polska Sp. z o.o. Sp.k., ul. Budowlanych 9, PL 64-100 Leszno i jej autoryzowanych partnerów handlowych w celu kontaktu zwrotnego oraz przesłania informacji handlowych. Szczegóły w Polityce prywatności

Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. X