Schuco partner Awilux Europen Union
Dla architektówDla partnerów
Porady

Porady

» Porady » Jak urządzić wnętrze w stylu glamour?

Jak urządzić wnętrze w stylu glamour?

Data publikacji: 2020-10-27

Jak urządzić wnętrze w stylu glamour?

Wnętrza w stylu glamour posiadają tyle samo zwolenników, co przeciwników. Dla wielu osób jest to idealny sposób aranżacji wnętrza, kojarzący się z luksusem i doskonałym stylem. Innych z kolei przytłacza blask tego rodzaju pomieszczeń. Pomimo wielu kontrowersji wnętrza urządzone w tym stylu zasługują na uwagę, ponieważ są nie tylko spójne i konsekwentne, ale charakteryzują się żywymi kolorami, dużą ilością światła oraz stylowymi, solidnymi meblami.

Jakie są główne założenia stylu glamour w architekturze wnętrz?

Charakterystyczne cechy stylu glamour

Główną cechą stylu glamour jest jego eklektyzm, objawiający się w połączeniu elementów, które na pozór nie mają ze sobą wiele wspólnego.

Barokowe meble pojawiają się tutaj w sąsiedztwie współczesnego designu, a matowe powierzchnie tuż obok błyszczących faktur. Jest to kwintesencja swoistej zabawy stylem, która skutkuje stworzeniem wnętrza przyciągającego wzrok lekkością, zmysłowością i humorem.

W tym wszystkim nie brak jednak elementu luksusu.

Styl glamour w architekturze wnętrz można podsumować dwoma określeniami - blask oraz umiejętnie zastosowany kontrast.

Jak urządzić wnętrze w stylu glamour?

Pierwsze skojarzenia ze stylem glamour to najczęściej paleta mocnych jaskrawych kolorów. Nie da się ukryć, że intensywne róże i fiolety, to cechy charakterystyczne dla tego typu wnętrz, jednak przed aranżacją powinniśmy pamiętać, że nadmiar mocnych barw może przytłaczać. Dlatego mocne kolory, warto zestawiać z różnymi odcieniami bieli, écru, czernią lub nawet kolorami biżuterii - srebrem czy złotem.

Wystrój w stylu glamour powinien emanować wszechobecnym blaskiem. Dlatego w tego typu wnętrzach wzrok przyciągają meble wykończone na wysoki połysk, które charakteryzują się zdobieniami i elementami dekoracyjnymi.

Doskonałym przykładem są meble nawiązujące do stylu francuskiego, które łączą klasyczną formę z zastosowaniem niecodziennych materiałów takich jak kamień czy stal. Gięte płynne konstrukcje połączone z minimalizmem i klasycznymi formami to doskonały przepis na wykończenie wnętrza w stylu glamour.

Blask dodatków i doskonałe oświetlenie

Wystrój wnętrza w stylu glamour definiowany jest przez oświetlenie. Z jednej strony obowiązkowo pojawiają się w nim błyszczące dodatki - luksusowe tkaniny, kryształy i meble na wysoki połysk. Z drugiej strony zaś atmosferę tworzy odpowiednio dobrane sztuczne oświetlenie oraz duża ilość naturalnego światła.

Jeżeli projektujemy tego typu wnętrze, nie powinniśmy bać się kryształowych dodatków, które po zetknięciu z promieniami słońca wywołują charakterystyczny efekt rozszczepionego światła. Glamour to przede wszystkim kontrasty. Dlatego designerskie kinkiety w kolorach srebra i złota można z powodzeniem łączyć z klasycznymi stojącymi lampami z giętą i płynną nóżką w stylu francuskim.

Duża ilość naturalnego światła to także klucz do doskonałego wnętrza glamour. Dzięki niemu wszystkie elementy wystroju przyciągają wzrok swoim blaskiem, mienią się i „żyją”, nadając wnętrzu niepowtarzalnego klimatu.

Do aranżacji w stylu glamour doskonale sprawdzą się pomieszczenia wyposażone w duże okna, które zapewniają nie tylko wizualny efekt nowoczesności i elegancji, ale także maksymalizują dopływ naturalnego światła słonecznego. Warto w tym kontekście zwrócić uwagę na możliwość zastosowania dużych okien w oparciu o wysokiej jakości profile okienne Schuco. Wnętrze w stylu glamour będzie doskonale doświetlone przez otwierane na zewnątrz okno AWS, które nie tylko zapewni idealnie zrównoważony dostęp światła, ale także odpowiednią izolację cieplną.

Takie rozwiązanie architektoniczne optycznie powiększa przestrzeń i nadaje jej lekkości.

Chociaż wnętrza urządzone w stylu glamour mają zarówno zwolenników, jak i przeciwników, nie można odmówić im charteru, konsekwencji i luksusowego sznytu. Zaplanowane z dużą dbałością o detale i dobrze oświetlone pomieszczenie w tym stylu może stać się nie tylko funkcjonalną i estetyczną, ale także wyjątkowo inspirującą przestrzenią do życia i pracy.

Szukasz więcej informacji? Skontaktuj się z nami

AWILUX Polska Sp. z o.o. Sp.k.

ul. Budowlanych 9, PL 64-100 Leszno

NIP: 6972187992, REGON: 300358560

Tel.: +48 65 525 42 90Fax:+48 65 525 42 91

Imię i nazwisko:
Firma:
Kod pocztowy:
Miejscowość:
Telefon:
Adres e-mail:
Zapytanie (treść wiadomości):

Zgodnie z art.6 ust.1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych umieszczonych w niniejszym formularzu przez firmę: AWILUX Polska Sp. z o.o. Sp.k., ul. Budowlanych 9, PL 64-100 Leszno i jej autoryzowanych partnerów handlowych w celu kontaktu zwrotnego oraz przesłania informacji handlowych. Szczegóły w Polityce prywatności

Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. X