Schuco partner Awilux Europen Union
Dla architektówDla partnerów
Porady

Porady

» Porady » Wymiana okien - co wpływa na cenę?

Wymiana okien - co wpływa na cenę?

Data publikacji: 2020-10-27

Wymiana okien - co wpływa na cenę?

Wymiana okien w domu jednorodzinnym to spore wyzwanie. Bardzo często wymiana okien jest częścią większego remontu lub modernizacji całego budynku. Ponieważ stolarka okienna ma ogromny wpływ zarówno na wygląd, jak i komfort użytkowania oraz energooszczędność budynku, koszt wymiany okien jest bardzo istotnym elementem, często decydującym o rozpoczęciu prac remontowych.

W praktyce istnieje wiele czynników wpływających na całkowity koszt wymiany okien w domu. Najważniejszymi aspektami są przede wszystkim materiał z jakiego wykonane będą nowe okna, ich liczba, wielkość przeszkleń, a także rodzaj wybranego pakietu szybowego.

Okna PVC a drewniane

Faktem jest, iż wybór okien PVC pozwala obniżyć koszty wymiany okien. Dodatkowym atutem okien plastikowych jest również fakt, iż wymagają one mniej konserwacji, a także znacznie lepiej znoszą próbę czasu. Do największych atutów okien plastikowych zaliczyć należy:

  • cena okien plastikowych jest zazwyczaj niższa niż okien wykonanych z drewna,
  • okna drewniane wymagają regularnej konserwacji,
  • okna plastikowe charakteryzuje wysoka odporność na ścieranie, korozje, zanieczyszczenia oraz promienie słoneczne.

Jak wybór przeszklenia wpływa na cenę okien?

Analizując ceny okien, pod uwagę należy wziąć również kwestię energooszczędności. Okna energooszczędne, pomimo wyższej ceny początkowej, z czasem pozwalają uzyskać realne oszczędności z tytułu mniejszych strat ciepła.

W ofercie Awilux dostępne są różne rozwiązania w zakresie pakietów szybowych. Potrójne szklenie oraz zastosowanie dodatkowych opcji, jak pakiet szybowy SunEnergy+ pozwalają osiągnąć doskonałe parametry termoizolacyjne, dla okien o każdych rozmiarach.

Aby dowiedzieć się więcej o pakietach szybowych Awilux, zachęcamy do kontaktu z naszymi lokalnymi salonami sprzedaży.

Wybór rodzaju okna

Wybór konkretnego rodzaju okna również wpływa na koszt całkowity wymiany okien. W tym przypadku należy mieć na uwadze kilka czynników:

tradycyjne okna skrzydłowe, zazwyczaj cieszą się najlepszymi parametrami w zakresie energooszczędności, co sprawia iż są one dobrym wyborem dla większości budynków, nietypowe kształty oraz rozwiązania estetyczne zazwyczaj podnoszą cenę okien. Warto jednak wspomnieć, iż w przypadku modernizacji budynku przeznaczonego na sprzedaż, bardzo często tego typu okna stanowią o atrakcyjności nieruchomości (zachęcamy do zapoznania się z artykułem: Drzwi przesuwne - sposób na renowację).

Oprócz materiału z jakiego wykonane są okna, na jego cenę wpływa również rodzaj zastosowanych okuć, pakiet szybowy oraz wszelkiego rodzaju elementy dodatkowe, które również mogą stanowić dodatkowy atut nieruchomości w oczach przyszłych inwestorów.

Warunki gwarancji

Wybierając nowe okna warto zapoznać się również z warunkami gwarancji. Lepsze warunki gwarancji to nie tylko oszczędność w razie wystąpienia ewentualnych problemów podczas użytkowania. Dogodne warunki gwarancji to również znak, iż producent jest pewny jakości oferowanych produktów i jest w stanie wziąć na siebie pełną odpowiedzialność w razie wystąpienia ewentualnych problemów.

Szukasz więcej informacji? Skontaktuj się z nami

AWILUX Polska Sp. z o.o. Sp.k.

ul. Budowlanych 9, PL 64-100 Leszno

NIP: 6972187992, REGON: 300358560

Tel.: +48 65 525 42 90Fax:+48 65 525 42 91

Imię i nazwisko:
Firma:
Kod pocztowy:
Miejscowość:
Telefon:
Adres e-mail:
Zapytanie (treść wiadomości):

Zgodnie z art.6 ust.1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych umieszczonych w niniejszym formularzu przez firmę: AWILUX Polska Sp. z o.o. Sp.k., ul. Budowlanych 9, PL 64-100 Leszno i jej autoryzowanych partnerów handlowych w celu kontaktu zwrotnego oraz przesłania informacji handlowych. Szczegóły w Polityce prywatności

Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. X