Europen Union
Dla architektówDla partnerów
Porady

Porady

» Porady » Czarne drzwi wejściowe - sposób na podkreślenie stylu

Czarne drzwi wejściowe - sposób na podkreślenie stylu

Data publikacji: 2020-10-26

Czarne drzwi wejściowe - sposób na podkreślenie stylu

Drzwi wejściowe w kolorze czarnym od lat cieszą się ogromną popularnością. Według niektórych opinii, czarny to kolor, który zawsze był i będzie w modzie. Jest on niezwykle uniwersalny, dzięki czemu idealnie pasuje do każdego stylu, kolorów wnętrza i fasady budynku. Również drzwi wewnętrzne w kolorze czarnym nadają wnętrzom charakteru, podkreślając walory stworzonej aranżacji.

Popularność drzwi wejściowych

Czarny kolor drzwi wybierany jest przez inwestorów decydujących się zarówno na rozwiązania PVC, jak i z aluminium. Warto dodać, iż czarny kolor świetnie współgra z drzwiami o różnych rozmiarach. Dlatego też jest to bardzo często stosowany kolor dla drzwi tarasowych.

Polecamy również artykuł: Kiedy wymienić drzwi wejściowe?

Pamiętajmy, iż pierwsze wrażenie podczas oceny wyglądu domu ma ogromne znaczenie. Jak się okazuje, drzwi wejściowe mają spore znaczenie podczas pierwszej oceny ogólnego wyglądu domu. Ponieważ kolor ten nadaje elegancji fasadzie budynku, drzwi w tym kolorze wybierane są również w projektach budynków developerskich.

Według badań przeprowadzanych przez agencje nieruchomości w Anglii, czarne drzwi wejściowe to jeden z 3 najczęściej wybieranych wariantów kolorystycznych dla drzwi wejściowych. W Polsce w prawdzie wciąż niezwykle popularnym kolorem jest biały, jednak na przestrzeni lat czerń, zyskuje coraz większą liczbę zwolenników.

Dlaczego wybrać czarne drzwi wejściowe?

Wybór drzwi wejściowych to wbrew pozorom bardzo ważna i dość trudna decyzja. Wybierając kolor dla drzwi wejściowych, należy mieć na uwadze takie czynniki jak kolor ścian, styl i zastosowaną paletę kolorów, rodzaje okuć, materiał z jakiego mają być zrobione drzwi, parametry termoizolacyjne, akustyczne, czy kwestie związane z bezpieczeństwem.

Drzwi wejściowe muszą także pasować do całości kompozycji, którą stanowi elewacja budynku, pokrycie dachowe i stolarka okienna. W kontekście całego projektu i wyglądu budynku, drzwi wejściowe same w sobie mogą wydawać się jednym z mniej istotnych szczegółów. W praktyce, to właśnie wygląd drzwi spaja ze sobą wszystkie te elementy.

Niewłaściwie dobrane drzwi mogą znacznie obniżyć walory estetyczne domu. Dlatego najlepiej i najbezpieczniej jest sięgać po sprawdzone, klasyczne rozwiązania. Wiele rodzajów drzwi właśnie w barwie czarnej wygląda najbardziej efektownie.

Często stosowanym elementem uzupełniającym dla drzwi w ciemnych kolorach są elementy przeszkleń. Nadają one nieco lekkości w wyglądzie oraz świetnie współgrają z projektami gdzie wykorzystano większą liczbę okien. Warto dodać, że czarne drzwi zewnętrze są również dość wygodne w użytkowaniu, odporne na przebarwienia i nie wymagają tak częstego czyszczenia.

Jeżeli chodzi o drzwi wejściowe, materiałem najczęściej wybieranym przez klientów w Polsce jest PVC. Popularność zyskują również drzwi wykonane z aluminium, które cenione są przede wszystkim za wysokie parametry w zakresie zabezpieczenia przed włamaniem. Czarne drzwi aluminiowe znakomicie prezentują się w przypadku domów jednorodzinnych, jak i mieszkań.

Czarne drzwi pasują do każdego stylu budynku

Czarne drzwi wejściowe dodają elegancji nowoczesnym budynkom, jak i tym z historią. Komponują się idealnie z białymi oraz czarnymi ramami okiennymi. Pasują do różnych rodzajów elewacji, a także betonu oraz gołej cegły. Są także często stosowane w domach z dużą ilością przeszkleń, ponieważ pozwalają w jeszcze większym stopniu zwiększyć poczucie spójności, lekkości i przestronności konstrukcji.

Stonowane kolory są w cenie

Specjaliści zajmujący się aranżacją wnętrz, architekci oraz osoby działające na rynku nieruchomości, doskonale zdają sobie sprawę z potencjału jaki dżemie w czarnym kolorze. Jak się okazuje, czarne drzwi wejściowe to nie tylko rzecz gustu. Domy wyposażone w drzwi wejściowe w ™ kolorze, postrzegane są jako bardziej atrakcyjne.

Zillow, duża amerykańska agencja nieruchomości przeprowadziła niedawno bardzo ciekawe badanie. Analizując kolorystykę ponad 135 000 sprzedanych domów ustalono, iż nieruchomości gdzie występowały czarne (lub ciemnoszare) drzwi wejściowe, sprzedawane były o około 6 tyś. dolarów więcej niż wynosi średnia cena rynkowa.

Czarne drzwi zewnętrzne to zatem nie tylko ponadczasowy wybór, ale także sposób na zwiększenie wartości nieruchomości. Warto mieć to na uwadze, biorąc pod uwagę możliwość ewentualnej sprzedaży nieruchomości w przyszłości.

Czarne drzwi wewnętrzne - klasyka i estetyka

W samym domu lub mieszkaniu, czarne drzwi wewnętrzne to także ciekawy wybór. Podobnie jak drzwi w kolorze białym, pasują praktycznie każdego rodzaju wnętrza. Nadają wnętrzu ciekawego charakteru i pasują w równym stopniu do stylu minimalistycznego, glamour jak i industrialnego. Szczególnie pasują one do wnętrz w bardzo popularnym ostatnimi czasy, ciemnozielonym kolorze.

Potrzebujesz więcej informacji, chcesz zapytać o wycenę, poradzić się w sprawie najlepszego rozwiązania dla swojego domu? Skontaktuj się z nami za pomocą formularza poniżej.

AWILUX Polska Sp. z o.o. Sp.k.

ul. Budowlanych 9, PL 64-100 Leszno

NIP: 6972187992, REGON: 300358560

Tel.: +48 65 525 42 90Fax:+48 65 525 42 91

Imię i nazwisko:
Firma:
Kod pocztowy:
Miejscowość:
Telefon:
Adres e-mail:
Zapytanie (treść wiadomości):

Zgodnie z art.6 ust.1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych umieszczonych w niniejszym formularzu przez firmę: AWILUX Polska Sp. z o.o. Sp.k., ul. Budowlanych 9, PL 64-100 Leszno i jej autoryzowanych partnerów handlowych w celu kontaktu zwrotnego oraz przesłania informacji handlowych. Szczegóły w Polityce prywatności

Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. X