Schuco partner Awilux Europen Union
Dla architektówDla partnerów
Porady

Porady

» Porady » Okna narożne - sposób na oryginalny dom

Okna narożne - sposób na oryginalny dom

Data publikacji: 2020-10-26

Okna narożne - sposób na oryginalny dom

Okna narożne to wspaniały dodatek i urozmaicenie bryły budynku. Doskonale sprawdzają się one zarówno w budownictwie mieszkaniowym, jak i w projektach budynków o charakterze komercyjnym. Okna narożne posiadają wiele zalet. Nadają ciekawego i nowoczesnego stylu, wspaniale doświetlają pomieszczenia oraz pozwalają cieszyć się pięknym widokiem.

Nowe spojrzenie na to co na zewnątrz

To właśnie niesamowite otwarcie pomieszczenia na otaczające budynek widoki stanowi jeden z największych atutów wykorzystania okien narożnych. Stosując duże przeszklenia, na dwóch sąsiadujących ścianach, uzyskujemy wspaniały element aranżacyjny, który wykorzystany może być w każdym pomieszczeniu.

Wnętrza wyposażone w okno narożne wyglądają bardziej przestronnie i luksusowo.

Walory estetyczne i okna narożne bez słupka

Pomieszczenia gdzie zastosowano okna narożne stają się wyjątkowe. Walory estetyczne wzrastają szczególnie jeżeli zastosowane zostaną rozwiązania okien bez listew oraz słupków, tylko samo połączenie szyb.

Wybierając to rozwiązanie, pojawia się również cała masa możliwych rozwiązań aranżacyjnych.

Polecamy również artykuł: Niezwykłe możliwości Awilux z technologią Schüco

Nowe możliwości projektowe

Okna tego rodzaju to całkiem nowe możliwości w zakresie projektowym. Stanowią one wspaniały element nowoczesnej architektury, ale również sposób urozmaicenia bryły starego budynku, który poddawany jest modernizacji.

W tym przypadku na atrakcyjności zyskuje zarówno fasada budynku jak i pomieszczenie.

W architekturze starszych budynków zazwyczaj stosowano mniejsze okna (głównie z uwagi na ograniczenia technologiczne), co w rezultacie powodowało, iż pomieszczenia nie były wystarczająco doświetlone.

Okna narożne wykorzystane podczas modernizacji budynku, pozwalają uzyskać znacznie większe doświetlenie pomieszczeń światłem naturalnym. Dzięki temu modernizowane budynki oraz ich wnętrza nabierają zupełnie nowego, znacznie lepszego wyglądu i użyteczności.

Warto pamiętać, iż światło naturalne jest nie tylko najzdrowsze dla człowieka i pozytywnie wpływa na samopoczucie. Dzięki odpowiedniemu nasłonecznieniu, znacznie poprawia się również wygląd pomieszczeń.

Zarówno kolory ścian jak i elementów dekoracyjnych prezentują się znacznie lepiej w świetle dziennym.

Okna narożne dostarczają ogromną ilość światła, nawet w bardzo trudnych do doświetlenia, pomieszczeniach zlokalizowanych od północnej strony budynku.

Okno narożne w pomieszczeniach

Okna narożne mogą stanowić idealne urozmaicenie do każdego rodzaju pomieszczenia. Świetnie sprawdzają się zarówno w salonie, kuchni czy w sypialni. Mogą być one wykonane zarówno jako elementy całkowicie stałe (typu fix), jak również z sekcjami otwieranymi.

Aranżacje

Okna narożne często wykorzystywane są jako bazowy element przy aranżacji pomieszczeń. W tym zakresie bardzo często pojawia się kilka sprawdzonych schematów.

Okna narożne w salonie

Salon i część wypoczynkowa domu to zdecydowanie jedno z miejsc gdzie najchętniej wykorzystuje się potencjał okien narożnych.

Większa sofa, w kształcie litery L stanowi bardzo praktyczne i chętnie stosowane rozwiązanie w salonie. To także rozwiązanie, które idealnie łączy się z oknami narożnymi. Połączenie tych dwóch elementów sprawia, iż wypoczynek w salonie jest niezwykle przyjemny.

Polecamy również artykuł: Okna do domu typu stodoła

Otwierając salon na otaczający budynek krajobraz sprawiamy, iż zmienia się on nieustannie, wraz ze zmianami pory dnia, pory roku czy pogody.

Okno narożne i biurko

Umieszczenie biurka pod oknem narożnym pozwala osiągnąć niesamowity efekt. Piękny widok na zewnątrz z pewnością pozytywnie wpłynie na kreatywność oraz umili każdą pracę. Jest to niezwykle atrakcyjne rozwiązanie zarówno dla biura domowego oraz biur w budynkach komercyjnych.

Okno narożne w łazience

Jeżeli tylko umieszczone jest odpowiednio wysoko (aby zapewnić odpowiedni poziom prywatności), może stanowić nie tylko wspaniały element dekoracyjny, ale również powiększy pomieszczenie wizualnie.

Okno narożne w kuchni

Okno narożne w pobliżu zlewu lub blatu roboczego to bardzo popularny trend w aranżacji wnętrz. W tym przypadku oprócz walorów estetycznych zyskujemy coś więcej. Faktem jest, iż narożniki pomieszczeń to najczęściej niewykorzystana przestrzeń. Umieszczenie zlewu pod oknem narożnym pozwala uzyskać sporo miejsca do przechowywania.

Okna jakich szukasz

Firma Awilux od blisko 15 lat dostarcza swoim klientom najlepsze rozwiązania w zakresie stolarki okiennej i drzwiowej. Wychodzimy na przeciw nawet najbardziej śmiałym wizjom projektowym. Okna Awilux to produkty klasy premium, wykonane przy wykorzystaniu najnowszych technologii. Serdecznie zapraszamy do współpracy.

Szukasz więcej informacji? Skontaktuj się z nami

AWILUX Polska Sp. z o.o. Sp.k.

ul. Budowlanych 9, PL 64-100 Leszno

NIP: 6972187992, REGON: 300358560

Tel.: +48 65 525 42 90Fax:+48 65 525 42 91

Imię i nazwisko:
Firma:
Kod pocztowy:
Miejscowość:
Telefon:
Adres e-mail:
Zapytanie (treść wiadomości):

Zgodnie z art.6 ust.1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych umieszczonych w niniejszym formularzu przez firmę: AWILUX Polska Sp. z o.o. Sp.k., ul. Budowlanych 9, PL 64-100 Leszno i jej autoryzowanych partnerów handlowych w celu kontaktu zwrotnego oraz przesłania informacji handlowych. Szczegóły w Polityce prywatności

Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. X