Schuco partner Awilux Europen Union
Dla architektówDla partnerów
Porady

Porady

» Porady » Jak wybrać nowe okna tej wiosny? Jaki wybrać styl?

Jak wybrać nowe okna tej wiosny? Jaki wybrać styl?

Data publikacji: 2020-10-26

Jak wybrać nowe okna tej wiosny? Jaki wybrać styl?

Okna mają kluczowe znaczenie dla wyglądu, funkcjonalności oraz komfortu użytkowania budynku. Od wielkości okien oraz ich rozkładu zależy poziom doświetlenia wnętrza, co w istotny sposób przedkłada się na rachunki opłacane z tytułu oświetlenia. Wiosna to czas podejmowania kluczowych decyzji dotyczących budowy i remontowania budynków mieszkalnych. Warto więc nie zwlekać i już dziś pomyśleć o wyborze okien do budowanych lub remontowanych budynków.

Obecnie rynek oferuje mnóstwo możliwości w zakresie stolarki okiennej – dostępne są bardzo zróżnicowane rozwiązania i technologie, które są w stanie zapewnić bardzo duże powierzchnie przeszkleń i stylizacje przy zachowaniu świetnych parametrów technicznych.

W artykule podpowiadamy, jak skutecznie wybrać nowe okna tej wiosny.

Style okien

Zarówno okna dobierane do nowych budynków, jak i te do już istniejących, muszą wpisywać się w obraną stylistykę. Kluczowe jest to, by już na wstępie planowania zakupu nowych okien zdecydować się na odpowiednie technologie oraz design.

W przypadku większych przeszkleń lub drzwi tarasowych oprócz tradycyjnie otwieranych istnieją także rozwiązania z drzwiami harmonijkowymi (składanymi) lub przesuwnymi, których zastosowanie nierzadko okazuje się doskonałym rozwiązaniem.

Nowoczesne budynki o nowoczesnym stylu świetnie współgrają z wąskimi ramami okien i dużymi przeszkleniami. Z kolei do budynków o klasycznym charakterze częściej wybierane są tradycyjne okna ze szprosami.

Materiał

Jedną z ważniejszych kwestii, którą należy uwzględnić podczas doboru okien, jest wybór odpowiedniego materiału ramy okiennej. Ma on niezwykle ważny wpływ na trwałość, estetykę oraz parametry cieplne okien. Każdy materiał ma swoje unikalne właściwości, dlatego też trudno jednoznacznie określić, który z nich okaże się najlepszy do danej realizacji.

Okna drewniane to tradycyjna technologia, która nie cieszy się już tak dużą popularnością jak przed laty. Okna drewniane to na ogół tańsze rozwiązania, które oferują w miarę przyzwoitą termoizolację cieplną. Niemniej bardziej nowoczesne materiały, jak PVC i aluminium gwarantują o wiele lepsze parametry cieplne, w związku z czym stały się dominującymi technologiami na rynku.

Polecamy również artykuł: Okna - trendy 2019

Okna PVC to najczęściej wybierane okna w Polsce. Zapewniają one bardzo dobry stosunek ceny do jakości, zwłaszcza przy wyborze sprawdzonych produktów od renomowanych producentów – takich jak firma Awilux. Jako nieliczni na rynku oferujemy nowoczesne okna z ramami PVC wzmacnianymi aluminiowymi przegrodami.

Nowoczesna technologia produkcji pozwala nam tworzyć produkty najwyższej jakości o możliwie najlepszym wykonaniu i wzornictwie. Nasza firma oferuje okna PVC wyposażone w najnowsze rozwiązania technologiczne, zachowując jednocześnie duży zakres możliwości jeżeli chodzi o wygląd. W naszej ofercie znajdą Państwo m.in. okna PVC imitujące drewno.

Okna aluminiowe zapewniają największe możliwości w zakresie tworzenia dużych przeszkleń. Aluminiowe okna Awilux pozwalają uzyskać nawet 12 m szklanej ściany! Konstrukcje wykonane w tej technologii cechuje największa wytrzymałość oraz nośność, a także doskonałe parametry termoizolacyjne. Okna aluminiowe stosowane są bardzo często, gdy ze względów technicznych nie można lub nie opłaca się stosować okien wykonanych z PVC.

Wizyta w showroomie – dlaczego jest tak ważna?

Oferta producentów stolarki okiennej jest bardzo zróżnicowana i bogata. Ogromny wybór produktów zapewniają zarówno producenci rozwiązań premium, jak i standardowej klasy okien. Powoduje to, że wybór okien czasami bywa trudny. Pamiętajmy, że żaden opis produktu czy opinie klientów nie zastąpią samodzielnego zweryfikowania jakości produktu.

Dlatego też warto zdecydować się na wizytę w showroomie Awilux, w którym nie tylko można poznać produkt – sprawdzić jego działanie, dotknąć oraz zweryfikować jego jakość, ale przede wszystkim porozmawiać z doświadczonym doradcą.

Wizyty w showroomie bywają niezwykle przydatne dla wielu klientów, zwłaszcza na wczesnym etapie projektu domu. Podczas wizyty istnieje możliwość przedyskutowania z ekspertem planowanych rozwiązań w zakresie stolarki okiennej. Warto skorzystać z tej szansy i być może uniknąć błędów i kosztownych pomyłek na etapie wykonania.

Więcej informacji o showroomie Awilux znaleźć można pod adresem: https://www.awilux.pl/download/prezentacja2/tour.html

Awilux - okna klasy premium

Firma Awilux to producent okien klasy premium. Projektujemy, produkujemy i tworzymy nowoczesne rozwiązania zapewniające możliwie najlepsze parametry cieplne, doskonałą jakość wykonania oraz wzornictwo idealnie wpasowujące się zarówno do nowoczesnego, jak i tradycyjnego budownictwa.

Poszukują Państwo dedykowanych rozwiązań z zakresu stolarki okiennej? Serdecznie zapraszamy do kontaktu oraz do skorzystania z porad naszych ekspertów. Więcej informacji dotyczących naszej sieci sprzedaży znajdą Państwo pod adresem: https://www.awilux.pl/dealersList.php?id=0. Zapraszamy do osobistego odwiedzenia placówek naszych partnerów handlowych.

Szukasz więcej informacji? Skontaktuj się z nami

AWILUX Polska Sp. z o.o. Sp.k.

ul. Budowlanych 9, PL 64-100 Leszno

NIP: 6972187992, REGON: 300358560

Tel.: +48 65 525 42 90Fax:+48 65 525 42 91

Imię i nazwisko:
Firma:
Kod pocztowy:
Miejscowość:
Telefon:
Adres e-mail:
Zapytanie (treść wiadomości):

Zgodnie z art.6 ust.1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych umieszczonych w niniejszym formularzu przez firmę: AWILUX Polska Sp. z o.o. Sp.k., ul. Budowlanych 9, PL 64-100 Leszno i jej autoryzowanych partnerów handlowych w celu kontaktu zwrotnego oraz przesłania informacji handlowych. Szczegóły w Polityce prywatności

Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. X