Schuco partner Awilux Europen Union
Dla architektówDla partnerów
Porady

Porady

» Porady » Wiosenne sposoby na zasłony okienne

Wiosenne sposoby na zasłony okienne

Data publikacji: 2020-10-22

Wiosenne sposoby na zasłony okienne

Główne zadanie okien w budownictwie mieszkaniowym to przede wszystkim możliwość wietrzenia pomieszczeń oraz dostarczanie do pomieszczeń naturalnego światła. Oczywiście, w przypadku zastosowania większych przeszkleń, rola okna to również ekspozycja wnętrza na otaczający dom ogród. Warto pamiętać, że okno to również istotny element stylizacji całego wnętrza, który może być w łatwy sposób zmieniany.

W dzisiejszym artykule, chcielibyśmy przedstawić kilka prostych technik zmiany wyglądu i stylizacji okna.

Nietypowe zasłony

Zasłony to najczęściej stosowany element, uzupełniający okna. Dzięki nim, wnętrze zyskuje więcej prywatności (nawet w przypadku dużych przeszkleń). Co zrobić jednak, jeżeli zależy nam na odpowiednim poziomie prywatności, a jednocześnie nie chcemy rezygnować z światła naturalnego?

Wykorzystanie lekkich, niemalże przezroczystych firan najczęściej nie rozwiązuje problemu. Ponadto stylistyka niektórych wnętrz wyklucza możliwość ich zastosowania. Rozwiązaniem w takiej sytuacji może okazać się zawieszenie zasłon nieco niżej, np. w połowie wysokości ramy okiennej.

W ten sposób pomieszczenie zyskuje odpowiedni poziom prywatności, a jednocześnie nadal pozostaje wyeksponowane na światło dzienne.

Rożne wzory i kolory

Połączenie dwóch, a czasami nawet trzech warstw zasłon w różnych wzorach i kolorach może nie tylko diametralnie odmienić każde pomieszczenie, ale również pozwala nadać mu zupełnie nowy styl. Jest to świetny sposób na odświeżenie i drobną odmianę wystroju, przy okazji świąt czy w dopasowaniu do pory roku.

Połączenie różnych zasłon w różnych kolorach pozwala zarówno rozweselić pomieszczenie, jak również nadać mu bardziej elegancki charakter.

Zasłony własnej produkcji

Tworzenie własnych zasłon staje się coraz popularniejszym sposobem na uzyskanie unikalnego stylu okna. Jeżeli chodzi o zasłony przygotowywane własnoręcznie, warto pomyśleć o tzw. zasłonach wiązanych na troczki, które w bardzo łatwy sposób mogą być zawieszane i zdejmowane z karnisza.

Zasłony tego rodzaju, stanowić mogą także wspaniałe uzupełnienie i dodatek do zasłon, które już są powieszone.

Jedna zasłona zamiast pary

Jest to rozwiązanie, które może okazać się szczególnie atrakcyjne w przypadku pomieszczeń i pokoi z wieloma oknami (zwłaszcza jeżeli są one umiejscowione obok siebie) lub ewentualnie w pomieszczeniach np. z bardzo szerokim oknem tarasowym. Zastosowanie pojedynczej zasłony pozwala bardziej „ukryć ją” w tej części dnia, kiedy okna pozostają odsłonięte.

Z uwagi na dużą połać tego rodzaju zasłony, jako materiał warto wybrać lżejszą tkaninę, która będzie układać się lepiej podczas zwijania oraz mimo swojego rozmiaru nie będzie przytłaczająca dla pomieszczenia oraz zbyt ciężka podczas użytkowania.

Aksamitne zasłony

Aksamit to bardzo popularny materiał jeżeli chodzi o aranżację wnętrz. Jej zastosowanie w pomieszczeniu nadaje mu wyjątkowy, bardziej luksusowy charakter.

Proste aksamitne zasłony, bez zbędnych dodatków potrafią całkowicie odmienić pomieszczenie. Wybierając aksamitne zasłony należy dobrze dobrać ich kolor oraz starać się nie stosować w tym samym pomieszczeniu większej ilości dodatków wykonanych z tego materiału.

Odważne rozwiązania

Pamiętajmy, iż nawet standardowe rozwiązanie w postaci pary zasłon nie musi być nudne i szablonowe.

Zachęcamy do eksperymentowania zarówno ze zdecydowanymi wzorami, śmiałymi wzorami oraz jasnymi kolorami zasłon. Decydując się na niestandardowe rozwiązania możemy nadać pomieszczeniu unikalnego, własnego stylu. Dobierając kolory zasłon, należy skupić się na pozostałych elementach dekoracyjnych w pomieszczeniu. Często sprawdza się połączenie kolorów zasłon, np. z kolorami kolorowych ilustracji na ścianach lub ozdobnych poduszek na kanapie.

Firma Awilux dostarcza szeroką gamę rozwiązań z zakresu okien, drzwi oraz systemów przesuwnych aluminiowych oraz PVC. Nasze produkty to przede wszystkim najnowsze rozwiązania technologiczne, wysoka jakość produktu oraz wspaniałe walory estetyczne. Okna Awilux to nie tylko element użytkowy ale także produkty stanowiące ozdobę zarówno bryły budynku jak i wnętrz.

W naszym oknie, każda zasłona wyglądać będzie wyjątkowo!

Szukasz więcej informacji? Skontaktuj się z nami

AWILUX Polska Sp. z o.o. Sp.k.

ul. Budowlanych 9, PL 64-100 Leszno

NIP: 6972187992, REGON: 300358560

Tel.: +48 65 525 42 90Fax:+48 65 525 42 91

Imię i nazwisko:
Firma:
Kod pocztowy:
Miejscowość:
Telefon:
Adres e-mail:
Zapytanie (treść wiadomości):

Zgodnie z art.6 ust.1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych umieszczonych w niniejszym formularzu przez firmę: AWILUX Polska Sp. z o.o. Sp.k., ul. Budowlanych 9, PL 64-100 Leszno i jej autoryzowanych partnerów handlowych w celu kontaktu zwrotnego oraz przesłania informacji handlowych. Szczegóły w Polityce prywatności

Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. X