Schuco partner Awilux Europen Union
Dla architektówDla partnerów
Porady

Porady

» Porady » Drzwi przesuwne na taras - dlaczego warto?

Drzwi przesuwne na taras - dlaczego warto?

Data publikacji: 2020-10-22

Drzwi przesuwne na taras - dlaczego warto?

Drzwi przesuwne to doskonała ozdoba każdego domu. Ich zastosowanie to szereg korzyści, zarówno od strony wizualnej, jak i użytkowej. Firma Awilux od wielu lat dostarcza najlepsze rozwiązania na tej płaszczyźnie. Dostępne w naszej ofercie systemy drzwi przesuwnych to produkty o najlepszych parametrach na rynku.

Próg (a właściwie jego brak)

W systemach przesuwnych, próg (czyli dolna część ramy) osadzona zostaje w podłodze.

Próg wyniesiony jest ponad poziom podłogi zaledwie o kilka milimetrów, dzięki czemu, po całkowitym rozsunięciu drzwi, możliwe jest uzyskanie bardzo efektownego połączenia dwóch powierzchni (np. tarasu i salonu).

Jednym z systemów, cieszących się dużą popularnością wśród naszych klientów są drzwi przesuwne Schüco ASS 77 PD, gdzie próg jest praktycznie niewidoczny.

Styl

Duże powierzchnie przeszkleń, jakie możliwe są do uzyskania dzięki drzwiom przesuwnym Schuco, stanowią z jednej strony podstawowy element nowoczesnej architektury, ale również wspaniałe urozmaicenie budynków o bardziej klasycznym charakterze.

Możliwość ukrycia wszelkich mechanizmów oraz niezwykle wąskie profile, umożliwiają uzyskanie efektu szklanej ściany, która w każdym momencie może zostać otwarta.

Większa ekspozycja na naturalne światło to również jaśniejsze i wizualnie bardziej przestronne pomieszczenia.

Technologia i bezpieczeństwo

Walory estetyczne drzwi przesuwnych to oczywiście ich największa zaleta. Jednak bezsprzeczny atut drzwi przesuwnych Schüco to także rozwiązania technologiczne.

Nowoczesne szyny jezdne pozwalają niezwykle lekko i płynnie otwierać i zamykać skrzydło, którego waga wynosić może nawet 500 kg. Ponadto, dostarczane przez naszą firmę drzwi przesuwne to również gwarancja bezpieczeństwa i ochrona przed włamaniem. Zastosowanie dodatkowych rozwiązań pozwala uzyskać poziom ochrony w klasie RC2.

Rozmiar

Coraz śmielsze projekty architektoniczne sprawiają, iż nasi klienci coraz częściej pytają o ograniczenia związane z wielkością przeszkleń. Dostarczając stolarkę okienną, na bazie profili aluminiowych Schüco, jestśmy w stanie wykonać przeszklenia o największych rozmiarach na rynku.

Z powodzeniem realizujemy projekty dużych drzwi przesuwnych, o długościach nawet 12m.

Warto zauważyć, iż pomimo ogromnych rozmiarów, w istocie drzwi przesuwne, praktycznie nie wymagają dodatkowej przestrzeni do pełnego ich otwarcia. To ogromna zaleta oraz ułatwienie podczas aranżacji wnętrza.

Idealny element modernizacji budynku

Duże drzwi przesuwne to także bardzo często wybierany element podczas wykonywania renowacji starych budynków. Uzyskane w ten sposób duże przeszklenie pozwala nadać nowy, bardziej nowoczesny charakter bryle budynku.

Drzwi przesuwne z uwagi na dużą oszczędność miejsca podczas otwierania, są również dobrym rozwiązaniem w nieco mniejszych pomieszczeniach, często spotykanych w starszym budownictwie. Montaż drzwi przesuwnych w starym budynku pozwala wydobyć stworzyć nową funkcjonalność dla pomieszczeń, otwierając je bezpośrednio na ogród czy łącząc nowo wykonanym tarasem.

Wyeksponowanie walorów otoczenia

Budowa domu coraz częściej poprzedzona jest starannym wyborem miejsca i działki, na której on powstanie. Bliskie sąsiedztwo lasu czy otoczenie pięknymi łąkami, stanowi bez wątpienia ogromny atut dla domu. Zastosowanie drzwi przesuwnych pozwala dodatkowo wyeksponować zalety otoczenia, niemalże wpuszczając je do wnętrza budynku, zapewniając wspaniałe widoki o każdej porze roku.

Szukasz więcej informacji? Skontaktuj się z nami

AWILUX Polska Sp. z o.o. Sp.k.

ul. Budowlanych 9, PL 64-100 Leszno

NIP: 6972187992, REGON: 300358560

Tel.: +48 65 525 42 90Fax:+48 65 525 42 91

Imię i nazwisko:
Firma:
Kod pocztowy:
Miejscowość:
Telefon:
Adres e-mail:
Zapytanie (treść wiadomości):

Zgodnie z art.6 ust.1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych umieszczonych w niniejszym formularzu przez firmę: AWILUX Polska Sp. z o.o. Sp.k., ul. Budowlanych 9, PL 64-100 Leszno i jej autoryzowanych partnerów handlowych w celu kontaktu zwrotnego oraz przesłania informacji handlowych. Szczegóły w Polityce prywatności

Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. X