Schuco partner Awilux Europen Union
Dla architektówDla partnerów
Porady

Porady

» Porady » Jakie powinny być nowoczesne okna?

Jakie powinny być nowoczesne okna?

Data publikacji: 2020-10-22

Jakie powinny być nowoczesne okna?

Dostęp do nowych, ulepszonych materiałów oraz nowe trendy w architekturze sprawiają, że zarówno okna, jak i drzwi tarasowe nieustannie się zmieniają, spełniając coraz śmielsze wizje architektów i coraz większe wymagania inwestorów.

Nowoczesne przeszklenia muszą nie tylko pasować wyglądem do charakteru budynku, ale również posiadać odpowiedniej klasy parametry, dzięki którym tworzyć będą spójną całość z bryłą budynku, zgodną z jego przeznaczeniem.

Zatem czym są nowoczesne okna? Postaramy się odpowiedzieć.

Przede wszystkim wygląd

Połączenie minimalizmu i prostoty oraz zachowanie wysokiej funkcjonalności to mocny trend w nowoczesnym budownictwie. Budynki w takim stylu eksponują najbardziej podstawowe materiały stosowane w budownictwie, szkło, drewno, beton oraz stal. Nowoczesne budownictwo to także jasne, dobrze doświetlone pomieszczenia.

Nowoczesne okna są odpowiedzią na obecne trendy architektoniczne. Wygląd, forma oraz parametry techniczne okien ukierunkowane są na uzyskanie dużych przeszkleń, które stanowią nierozłączny element nowoczesnych domów.

Ogromne szerokości przeszkleń jakie umożliwiają systemy przesuwne Awilux sprawiają, że do wnętrza dociera ogromna ilość światła, a po pełnym otwarciu, taras lub ogród może zostać idealnie połączony z wnętrzem budynku.

Energooszczędność

Oprócz walorów estetycznych, nowoczesne budownictwo to także ukierunkowanie na energooszczędność. Coraz bardziej restrykcyjne przepisy, rosnące ceny energii, jak i większa świadomość projektantów i inwestorów, sprawiają że nowo powstające budynki pozwalają również oszczędzać energię.

Obok materiałów izolacyjnych, ogromny wpływ na energooszczędność budynku ma także stolarka drzwiowa i okienna. W przypadku nowoczesnych okien, które charakteryzują się dużymi rozmiarami, bardzo ważnym elementem są szyby. Okna o niskich parametrach termoizolacyjnych, mogą powodować powstawanie tzw. „mostka termicznego”, obniżając tym, samym parametry cieplne całego budynku.

Przyjmuje się, iż w przypadku domów energooszczędnych, współczynnik przenikania ciepła Uw dla okien, nie powinien być większy niż 1,3 W/(m2·K). Nowoczesne okna Awilux, wyposażone w szyby zespolonych z trzech tafli szkła oraz ramy wielokomorowe z wkładkami termoizolacyjnymi, umożliwiają obniżenie współczynnika U, nawet do 0,7 W/(m2·K).

Okna bezpieczne

Nowoczesne okna to także bezpieczne okna. Pod pojęciem bezpieczeństwa należy rozumieć nie tylko wytrzymałość oraz kwestie antywłamaniowe, ale również bezpieczne użytkowanie.

Dostarczane przez firmę Awilux rozwiązania takie jak AWI KIDS (SAFE+), które mogą być montowane do wszystkiego rodzaju okien z naszej oferty, stanowią doskonałe zabezpieczenie w miejscach gdzie przebywają dzieci.

Z kolei system PADK oraz nawiewnik Vento, zapewnia efektywną wentylację nawet podczas nieobecności domowników, minimalizując ryzyko włamania. Ponadto wszystkie systemy przesuwne od firmy Awilux charakteryzuje niezwykle płynna praca przy minimalnym wykorzystaniu siły. Dzięki temu nawet bardzo duże okna mogą być bez problemu otwierane przez dzieci i osoby starsze.

Szukasz więcej informacji? Skontaktuj się z nami

AWILUX Polska Sp. z o.o. Sp.k.

ul. Budowlanych 9, PL 64-100 Leszno

NIP: 6972187992, REGON: 300358560

Tel.: +48 65 525 42 90Fax:+48 65 525 42 91

Imię i nazwisko:
Firma:
Kod pocztowy:
Miejscowość:
Telefon:
Adres e-mail:
Zapytanie (treść wiadomości):

Zgodnie z art.6 ust.1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych umieszczonych w niniejszym formularzu przez firmę: AWILUX Polska Sp. z o.o. Sp.k., ul. Budowlanych 9, PL 64-100 Leszno i jej autoryzowanych partnerów handlowych w celu kontaktu zwrotnego oraz przesłania informacji handlowych. Szczegóły w Polityce prywatności

Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. X