Schuco partner Awilux Europen Union
Dla architektówDla partnerów
Porady

Porady

» Porady » Jak kształtowała się historia firmy Schüco?

Jak kształtowała się historia firmy Schüco?

Data publikacji: 2020-10-21

Jak kształtowała się historia firmy Schüco?

Firma rozpoznawana jest na całym świecie i kojarzona z wysokiej jakości produktami. Specjalizacja Schüco to okna, drzwi i systemy przesuwne. Cechą charakterystyczną dostarczanych przez firmę Schüco produktów jest nie tylko jakość wykonania ale również stosowanie innowacyjnych rozwiązań.

Dostarczane drzwi i okna z aluminium oraz PVC posiadają najwyższe parametry i łączą w sobie wspaniały wygląd oraz bezpieczeństwo użytkowania. Oferta Schüco to luksus i komfort dla domu i miejsca pracy.

Historia

Firma została założona w Niemczech, w 1951 roku przez Heinza Schürmanna. W pierwszym etapie istnienia, firma składała się z sześciu pracowników, zajmujących się produkcją głównie rolet i markiz. Wraz ze wzrostem popularności okien wykonanych z lekkich stopów aluminium nastąpił prężny rozwój firmy. Niedługo później, w latach 1955 - 1963 powstały pierwsze oddziały firmy we Frankfurcie, Düsseldorfie, Hamburgu i Stuttgarcie.

Warto dodać, iż niemalże od początku działalności, firmę charakteryzuje wysoka innowacyjność. Już w roku 1970 kiedy produkowane były pierwsze systemy przesuwne, firma Schüco rozpoczęła stosowanie rozwiązań ukierunkowanych na ochronę środowiska. Spełniane są również najwyższe kryteria ochrony przed hałasem.

Lata 80 to początek ekspansji firmy na rynkach Europejskich. Powstały wówczas pierwsze, licencjonowane firmy zajmujące się produkcją. W tym czasie został również zatwierdzony pierwszy system przeciwpożarowy dla drzwi i okien - Iskotherm. Kilka lat później, w roku 1989 rozpoczęła się produkcja pierwszych okien opartych o profile PVC.

Kolejne lata to pojawienie się i rozwój firmy na pozostałych, światowych rynkach, w USA, Chinach oraz Ameryce Południowej. Warto dodać, iż w roku 1990 nastąpiła dość ważna chwila w historii istnienia firmy, a mianowicie obrót firmy przekroczył magiczny próg miliarda marek niemieckich.

Niezmienna jakość produkowanych okien i drzwi na przestrzeni wieloletniej działalności firmy sprawiła, że dziś produkty firmy postrzegane są jako synonim luksusu oraz najwyższej staranności o każdy detal.

Awilux

Firma Awilux Polska od 2006 roku opiera swoją produkcję o technologię firmy Schüco. Dumą firmy jest nowoczesna linia produkcyjna oraz wykwalifikowany zespół pracowników, dzięki czemu oferowane produkty spełniają wszystkie standardy techniczne.

W czerwcu 2016 roku, powstała nowa siedziba firmy Awilux w Lesznie. Nowy obiekt to jeden z nielicznych tak nowoczesnych obiektów w Polsce, wyposażony między innymi w Showroom oraz zaawansowaną technologicznie linię produkcyjną.

Zapraszamy do zapoznania się z relacją z otwarcia nowej siedziby Awilux

Szukasz więcej informacji? Skontaktuj się z nami

AWILUX Polska Sp. z o.o. Sp.k.

ul. Budowlanych 9, PL 64-100 Leszno

NIP: 6972187992, REGON: 300358560

Tel.: +48 65 525 42 90Fax:+48 65 525 42 91

Imię i nazwisko:
Firma:
Kod pocztowy:
Miejscowość:
Telefon:
Adres e-mail:
Zapytanie (treść wiadomości):

Zgodnie z art.6 ust.1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych umieszczonych w niniejszym formularzu przez firmę: AWILUX Polska Sp. z o.o. Sp.k., ul. Budowlanych 9, PL 64-100 Leszno i jej autoryzowanych partnerów handlowych w celu kontaktu zwrotnego oraz przesłania informacji handlowych. Szczegóły w Polityce prywatności

Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. X