Europen Union
Dla architektówDla partnerów
Porady

Porady

» Porady » Okna PVC, aluminiowe czy drewniane - jakie wybrać

Okna PVC, aluminiowe czy drewniane - jakie wybrać

Data publikacji: 2020-10-19

Okna PVC, aluminiowe czy drewniane - jakie wybrać

Wybór okien to jedna z najważniejszych decyzji inwestora. Drewniane, PVC czy aluminiowe? Odpowiedź nie jest prosta.

Okna drewniane

Tęskniąc za "sielskim" klimatem urokliwej architektury myślimy o oknach drewnianych. Budzą one w nas sentyment, kojarzą się z dzieciństwem i dobrym stylem. Warto jednak pamiętać, że są to okna, które trzeba cyklicznie odnawiać. Proces ten nie jest tak kłopotliwy jak kilkadziesiąt lat temu, ale trzeba go uwzględnić podejmując decyzję.
Okna PVC

Okna PVC to rozwiązanie obecnie najpowszechniejsze. Producenci oferujący okna w tej technologii, proponują szeroki wachlarz rozwiązań w obszarze energooszczędności, termoizolacyjności, bezpieczeństwa, komfortu użytkowania oraz estetyki. Pozostawiają dużo swobody w kwestii wyboru koloru okna-dziś można je niemal idealnie dopasować do stylu budynku i elewacji.

Zobacz również artykuł: Okno PVC - co należy wiedzieć?

Paleta kolorów Schüco stosowana przez nas, stanowi ogromny wybór i dla osób preferujących styl nowoczesny i dla tych, którzy wolą estetykę bardziej tradycyjną. Co ważne, kolory mimo braku cyklicznej konserwacji pozostają niezmienne. W ostatnim roku wprowadziliśmy do oferty dodatkową możliwość - okna w kolorze AutomotiveFinish. To powłoka metalizująca, przypominająca do złudzenia metaliczny połysk lakieru samochodowego.

Po kilku miesiącach możemy śmiało stwierdzić, że coraz więcej klientów dopytuje o to rozwiązanie, poszukując dla siebie mniej popularnych rozwiązań. Jeszcze inną opcją jest możliwość zróżnicowania koloru okleiny od wewnątrz i od zewnątrz.
Konserwacja

Konserwacja okien PVC polega na okresowym przeglądzie i nasmarowaniu okuć, aby zachować komfort użytkowania. Technologia ta nie wymaga żadnych dodatkowych zabiegów pielęgnacyjnych. Trwałość, odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz przyjazna cena to najważniejsze cechy, które przekonują inwestora do wyboru okien w technologii PVC.

Okna aluminiowe

Okna aluminiowe, które początkowo zdominowały rynek budownictwa użyteczności publicznej, trafiły także w potrzeby inwestorów indywidualnych. Technologia aluminium jest idealną odpowiedzią na nowoczesny styl budowania.

Zobacz również artykuł: Zalety okien aluminiowych?

Niewielka waga (w porównaniu do okien PVC), duża wytrzymałość oraz bardzo dobre parametry termoizolacyjne przekonują coraz częściej inwestorów ceniących duże spektakularne przeszklenia na wąskich profilach zwiększających powierzchnię okna.

Konserwacja okien aluminiowych polega na pielęgnacji ich wodą z dodatkiem delikatnych środków myjących. Okna w technologii aluminium są trwałe i nie podatne na warunki zewnętrzne. Możliwości wyboru koloru są bardzo szerokie, choć najczęściej wybierane są okna i systemy przesuwne w antracytowych kolorach szlachetnej stali, podkreślających nowoczesny design budynku.

Potrzebujesz więcej informacji, chcesz zapytać o wycenę, poradzić się w sprawie najlepszego rozwiązania dla swojego domu? Skontaktuj się z nami za pomocą formularza poniżej.

AWILUX Polska Sp. z o.o. Sp.k.

ul. Budowlanych 9, PL 64-100 Leszno

NIP: 6972187992, REGON: 300358560

Tel.: +48 65 525 42 90Fax:+48 65 525 42 91

Imię i nazwisko:
Firma:
Kod pocztowy:
Miejscowość:
Telefon:
Adres e-mail:
Zapytanie (treść wiadomości):

Zgodnie z art.6 ust.1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych umieszczonych w niniejszym formularzu przez firmę: AWILUX Polska Sp. z o.o. Sp.k., ul. Budowlanych 9, PL 64-100 Leszno i jej autoryzowanych partnerów handlowych w celu kontaktu zwrotnego oraz przesłania informacji handlowych. Szczegóły w Polityce prywatności

Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. X