Europen Union
Dla architektówDla partnerów
Porady

Porady

» Porady » Okna do kamienicy - na co trzeba zwrócić uwagę?

Okna do kamienicy - na co trzeba zwrócić uwagę?

Data publikacji: 2020-10-19

Okna do kamienicy - na co trzeba zwrócić uwagę?

Szybki rozwój miast w Polsce i powstające nowe osiedla i apartamentowce nie spowodowały, że diametralnie zmniejszyła się ilość kamienic w naszym kraju. To, co w ostatnim czasie możemy obserwować, to ich renowacje i przebudowę, aby wpisywały się w nowoczesny charakter miasta. To również zmusiło właścicieli mieszkań w kamienicy do wymiany okien na nowe, ładniejsze i bardziej energooszczędne. Oczywistym wiec jest, że coraz więcej osób zadaje pytanie, jakie okna do kamienicy wybrać?

Jakość

Na to, czy okna są w pełni bezpieczne i szczelne wpływa wiele czynników. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na współczynnik przenikania ciepła okna, który najlepiej, kiedy wynosi nie więcej, niż Uw

Drugim ważnym czynnikiem, jaki należy wziąć pod uwagę jest bezpieczeństwo. Trzeba pamiętać, że stare, a nawet już te odnowione kamienice są zazwyczaj pierwszymi, które znajdują się na celowniku włamywaczy. Dawne drewniane okna były bardzo kruche i łatwo można było się przez nie dostać do środka. Dzisiejsze modele okien, wyposażone są w ukryte okucia, szyby antywłamaniowe, trzpień antywłamaniowy, czy zamki w klamkach, co znacznie wpływa na bezpieczeństwo domowników. To właśnie takich powinniśmy szukać do mieszkań w kamienicy, szczególnie kiedy mieszkamy na parterze bądź najniższym piętrze.

Wygląd

Oczywiście jakość zawsze będzie odgrywała pierwszoplanową rolę i zawsze należy najpierw brać pod uwagę wszystkie parametry techniczne, a dopiero w dalszej kolejności wybierać wzór i wygląd okien. Wymieniając okna w kamienicy, należy przede wszystkim zwrócić uwagę jaki styl okien występuje w pozostałych mieszkaniach, tak aby nie wybrać modelu odbiegającego od przyjętej linii. Podczas renowacji kamienic, bardzo często zachowywany jest dotychczasowy wygląd i charakter zabytkowych budynków, które zazwyczaj, nawet odnowione i odrestaurowane zachowują swój wyjątkowy styl. W kamienicach dobrze prezentują się zazwyczaj okna krosnowe lub skrzynkowe. Skrzydła i rama okien wykonane są z litego drewna. Ze względu na charakter większości starszych kamienic, zazwyczaj wybiera się ramy bez ornamentów.

Stosowana obecnie nowoczesna technologia, pozwala na zachowanie zabytkowego wyglądu okien kamienic i jednocześnie na zakup okien o wysokich właściwościach energooszczędnych i antywłamaniowych. Trzeba również pamiętać, że przy małych otworach okiennych lepiej jest wybrać okna o wąskich ramach. W przypadku większych otworów, można nieco bardziej poeksperymentować.

Potrzebujesz więcej informacji, chcesz zapytać o wycenę, poradzić się w sprawie najlepszego rozwiązania dla swojego domu? Skontaktuj się z nami za pomocą formularza poniżej.

AWILUX Polska Sp. z o.o. Sp.k.

ul. Budowlanych 9, PL 64-100 Leszno

NIP: 6972187992, REGON: 300358560

Tel.: +48 65 525 42 90Fax:+48 65 525 42 91

Imię i nazwisko:
Firma:
Kod pocztowy:
Miejscowość:
Telefon:
Adres e-mail:
Zapytanie (treść wiadomości):

Zgodnie z art.6 ust.1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych umieszczonych w niniejszym formularzu przez firmę: AWILUX Polska Sp. z o.o. Sp.k., ul. Budowlanych 9, PL 64-100 Leszno i jej autoryzowanych partnerów handlowych w celu kontaktu zwrotnego oraz przesłania informacji handlowych. Szczegóły w Polityce prywatności

Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. X