Europen Union
Dla architektówDla partnerów
Porady

Porady

» Porady » Najważniejsze cechy okien klasy premium

Najważniejsze cechy okien klasy premium

Data publikacji: 2020-10-28

Najważniejsze cechy okien klasy premium

Podczas budowy czy remontu naszego wymarzonego domu mamy do podjęcia szereg ważnych decyzji. Jedną z nich jest wybór idealnych okien i drzwi, które pełnią bardzo wiele funkcji, a od ich jakości zależy wieloletnia wygoda ich użytkowania.

Wysoka jakość okien klasy premium, to opłacalna inwestycja

Okna zalicza się do stałego wyposażenia naszego domu. Wygląd oraz jakość ich wykonania ma duży wpływ na wartość całej nieruchomości.

Ten element wyposażenia kupujemy na wiele lat, dlatego najważniejszym czynnikiem, który powinniśmy brać pod uwagę przy zakupie, jest ich jakość. To właśnie od wykonania okien premium, według najbardziej restrykcyjnych norm zależy to, czy ich użytkowanie będzie dla nas komfortowe.

Wspaniały wygląd - wewnątrz i na zewnątrz

To, jakie okna zamontujemy w naszej nieruchomości, wpływa na wygląd całego budynku. Znaczenie mają tu

  • techniki użyte przy produkcji
  • materiały
  • kolor
  • faktura
  • wielkość okna
  • grubość ram

Najnowocześniejsza technologia, podczas procesu produkcji okien klasy premium umożliwia stworzenie produktów spełniających wyśrubowane, najwyższe normy jakościowe.

Użyte materiały powinny być dostosowane do utrzymania ogromnego ciężaru szyby, a także charakteryzować się niesamowitą trwałością, zapewniając komfort użytkowania i niezmienny wygląd. Połączenie wszystkich pożądanych cech jakościowych i użytkowych dla ram okiennych, bez wątpienia osiągnęła firma Schüco, znacznie wyprzedzając konkurencję pod względem technologicznym i estetycznym.

Istotny również pozostaje kolor okien, który powinien być dobrany do innych elementów domu takich jak elewacja czy drzwi. Bryła budynku tworzyć będzie w ten sposób estetyczną, spójną całość. Faktura ram okiennych, materiał, z jakiego zostały wykonane odpowiada, za wygląd okien, które są z nami przez długie lata.

Aluminium - materiał przyszłości

Najlepsze ramy okienne wykonane są z aluminium. Materiał ten posiada szereg właściwości, dzięki, którym okna posiadają wiele unikalnych cech. Tylko aluminium daje możliwość wykonania naprawdę cienkich ram, nawet przy dużej powierzchni przeszklenia.

Ten typ materiału stosowany w oknach klasy premium dzięki malowaniu proszkowemu sprawia, że wygląd okien pozostaje niezmienny. Technika pozwala pokryć kolorem ramy okienne w sposób jednolity, wykazując jednocześnie ogromną trwałość i odporność na zróżnicowane warunki zewnętrze.

Zakup okien premium z aluminiowymi ramami daje nam dwutorowe korzyści - oprócz pięknego, nowoczesnego wyglądu jest niezwykle praktyczny.

Jakość - zasada stosowana przy produkcji najlepszych okien

Okna premium mają nie tylko ramy i szyby wykonane z najlepszych materiałów, tutaj ogromne znaczenie mają także okucia i klamki, które są bardzo istotnymi elementami użytkowymi. Podczas tego typu inwestycji warto zaufać sprawdzonemu producentowi, który ma ugruntowaną pozycję. Jakość świadczonych usług to nie tylko montaż zakupionych okien, to także obsługa klienta, właściwy pomiar, a także serwis i gwarancja.

Zakup okien wysokiej jakości u najlepszego producenta, to także możliwość sprawdzenia przykładowego okna, jego montażu, okuć, kolorystyki, sposobu otwierania. Co jest szczególnie ważne podczas zakupu okien tarasowych np. przesuwnych, czy harmonijkowych (Zobacz Showroom Awilux).

Ekologicznie, czyli oszczędnie

W nowoczesnych budynkach stawia się na duże okna, ze względu na to, iż przeszklenia zajmują znaczną powierzchnię ścian, okna muszą spełniać bardzo wysokie normy przenikalności cieplnej.

Najlepsze okna, które mogą być stosowane także w domach pasywnych, powinny charakteryzować się współczynnikiem przenikania na poziomie 0,8 W/m2K. Warto podkreślić, że im niższy jest ten współczynnik, tym lepiej, ponieważ określa on stratę ciepła. W tym względzie inwestycja w okna klasy premium także jest opłacalna.

Budowa domu jest dla większości z nas spełnieniem marzeń o swoim miejscu na ziemi. Dlatego nie warto w tym zakresie „iść na skróty” i rezygnować z jakości. Dostosowanie okien do wymagań indywidualnych klienta jest niezwykle ważne przy realizowaniu własnej wizji idealnego domu.

Potrzebujesz więcej informacji, chcesz zapytać o wycenę, poradzić się w sprawie najlepszego rozwiązania dla swojego domu? Skontaktuj się z nami za pomocą formularza poniżej.

AWILUX Polska Sp. z o.o. Sp.k.

ul. Budowlanych 9, PL 64-100 Leszno

NIP: 6972187992, REGON: 300358560

Tel.: +48 65 525 42 90Fax:+48 65 525 42 91

Imię i nazwisko:
Firma:
Kod pocztowy:
Miejscowość:
Telefon:
Adres e-mail:
Zapytanie (treść wiadomości):

Zgodnie z art.6 ust.1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych umieszczonych w niniejszym formularzu przez firmę: AWILUX Polska Sp. z o.o. Sp.k., ul. Budowlanych 9, PL 64-100 Leszno i jej autoryzowanych partnerów handlowych w celu kontaktu zwrotnego oraz przesłania informacji handlowych. Szczegóły w Polityce prywatności

Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. X