Europen Union
Dla architektówDla partnerów
Aktualności

Aktualności

» Aktualności » Nowa inwestycja w Awilux

Nowa inwestycja w Awilux

Data publikacji: 2014-06-04

Nowa inwestycja w Awilux

W związku z planem intensywnego rozwoju i koniecznością rozbudowy linii produkcyjnych, Awilux, producent stolarki okiennej klasy premium z PVC i aluminium, zakupił w dniu 21 maja 2014, w drodze przetargu ogłoszonego przez leszczyński samorząd, działkę inwestycyjną o powierzchni 3 ha na terenie Leszna.

Inwestycja pozwoli znacznie rozwinąć nasze moce produkcyjne i sprostać zapotrzebowaniu rynku. Jest to z pewnością ważny, długo oczekiwany krok w rozwoju naszej firmy, pozwalający rozbudować ją w nowoczesny sposób. Uruchomienie działalności w nowej lokalizacji planujemy na rok 2016 – mówi Marek Sprengel, Prezes Zarządu Awilux sp. z o.o. Sp. k.

1. Awilux to nowa nazwa w naszej branży, kto i co się za tym kryje, może kilka słów wyjaśnienia?

Awilux to nowa nazwa firmy, która od roku 2006 działała pod nazwą HeKaPlast. Zmiana nazwy nie jest spowodowana przejęciem firmy przez inny podmiot tylko nową koncepcją budowania nowej i silnej marki. Zarząd tworzą te same osoby, które zarządzały HeKaPlast, ci sami pracownicy pracują z naszymi klientami. Wraz z rozwojem zatrudniamy nowe osoby wchodzące w struktury firmy, które wspierają obrany przez nas kierunek.

2. W Polsce istnieje dobra moda na inwestycje w branży stolarki, a w czym Państwo upatrujecie swoją przyszłość skoro zakupiliście działkę pod poważną inwestycję?

Najistotniejszym powodem zakupu działki była chęć i konieczność dalszego rozwoju oraz zwiększenia produkcji . Warto podkreślić, że w chwili obecnej produkcja mieści się w tym samym miejscu, w którym zaczynaliśmy w roku 2006. To jasne, że obecna lokalizacja nie spełnia naszych potrzeb i oczekiwań. Trudno było planować dynamiczny rozwój w kolejnych latach, skoro problemem jest przestrzeń produkcyjna i biurowa. Jesteśmy niezwykle dumni z faktu, że mimo tych niedogodności ani na chwilę nie przestaliśmy się rozwijać w kierunku nowoczesnego przedsiębiorstwa, jakim jesteśmy w chwili obecnej.

3. „Amazing Windows Luxury” to znaczy w wolnym tłumaczeniu „Niezwykłe, Luksusowe Okna”, a dlaczego takie są i co w nich jest takiego niezwykłego i luksusowego?

To kwestia wielopłaszczyznowa: po pierwsze realizujemy nawet najbardziej zaawansowane życzenia klientów. To, co początkowo wydaje się mało prawdopodobne, realizujemy, podążając za tym, co klient chciałby mieć w swoim domu. W drugiej kolejności warto podkreślić, że to, za co klienci w innych firmach dodatkowo płacą, u nas kupują często w standardowym wyposażeniu okna. To oznaka dbałości właśnie o niezwykłość produktu. Po trzecie: niezwykły nacisk kładziemy na relacje z naszymi klientami. Nie są dla nas anonimowymi nabywcami, ale osobami, z którymi rozmawiamy spotykamy się i bardzo szanujemy. Nie ukrywam, że wielokrotnie w rozmowach z nimi poszukujemy inspiracji, która przekłada się na nowe pomysły produkcyjne. Taka idea jest wpisana w naszą działalność i jest tego świadomy cały zespół pracujący w Awilux.

4. Czy nowa inwestycja to także zupełnie nowe innowacyjne okna i drzwi z segmentu premium? Jak duża będzie to inwestycja?

Nie wszystko chcemy zdradzać na tym etapie, ale warto powiedzieć, że każda zmiana stymulująca rozwój wymaga na przedsiębiorstwie zmianę, rozbudowę wachlarza produktowego, to naturalny kierunek. Na pewno chcemy stać się firmą podążającą w kierunku własnych innowacji. W tym celu tworzymy już dział B+R ( Dział Innowacji) , który skupi się na wdrożeniach rzeczy nowych, ciekawych, będących odpowiedzią na coraz bardziej zindywidualizowane poszukiwania klientów. Planujemy już intensyfikację współpracy z krajowymi oraz zagranicznymi uczelniami oraz placówkami badawczo-rozwojowymi. Świat zmienia się coraz szybciej. Z trudem wszyscy nadążamy za tymi zmianami. My chcielibyśmy z czasem chociaż w części nadawać ton tym zmianom i wspólnie z naszymi Klientami uczestniczyć w tworzeniu nowych rozwiązań i trendów realizując marzenia własne oraz przyszłych użytkowników.

5. Gdzie firma chce być za 3 lata, w czym się specjalizować, czym zaskoczyć, jak planuje promować się?

Za 3 lata będziemy pracować w nowej lokalizacji. Będzie to nie tylko nowoczesna hala produkcyjna, ale i bardzo interesująco zaaranżowany showroom (salon), gdzie klienci bez ograniczeń będą mogli zapoznać się z naszą ofertą i zasięgnąć porady przed wyborem okien. Chcemy być firmą odpowiadającą na potrzeby świadomych klientów, którzy pragną domów nowoczesnych, bezpiecznych, inteligentnych i energooszczędnych. Takich, dla których oprócz kosztów zakupu okien, ważne jest to, że ich inwestycja będzie miała unikalny i ciekawy charakter.

Potrzebujesz więcej informacji, chcesz zapytać o wycenę, poradzić się w sprawie najlepszego rozwiązania dla swojego domu? Skontaktuj się z nami za pomocą formularza poniżej.

AWILUX Polska Sp. z o.o. Sp.k.

ul. Budowlanych 9, PL 64-100 Leszno

NIP: 6972187992, REGON: 300358560

Tel.: +48 65 525 42 90Fax:+48 65 525 42 91

Imię i nazwisko:
Firma:
Kod pocztowy:
Miejscowość:
Telefon:
Adres e-mail:
Zapytanie (treść wiadomości):

Zgodnie z art.6 ust.1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych umieszczonych w niniejszym formularzu przez firmę: AWILUX Polska Sp. z o.o. Sp.k., ul. Budowlanych 9, PL 64-100 Leszno i jej autoryzowanych partnerów handlowych w celu kontaktu zwrotnego oraz przesłania informacji handlowych. Szczegóły w Polityce prywatności

Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. X