Europen Union
Dla architektówDla partnerów
Aktualności

Aktualności

» Aktualności » Nowe trendy w architekturze

Nowe trendy w architekturze

Data publikacji: 2022-05-18

Nowe trendy w architekturze

24 maja odbędzie się webinar o nowych trendach w architekturze. Dyskutować będą: Jakub Szczęsny - architekt oraz Kuba Snopek - urbanista. AWILUX jest partnerem tego wydarzenia. AWILUX jest partnerem tego wydarzenia. 

Rozmowa transmitowana będzie na żywo na kanale YouTube oraz na Facebooku A&B. W czasie spotkania będzie możliwość zadawania pytań.

Świat wokół nas zmienia się niezwykle dynamicznie, stawia przed nami coraz to nowsze wyzwania. Jak na te wielkie zmiany odpowie projektowanie? Rozwiązań poszukujemy w takich zagadnieniach, jak architektura zrównoważonego rozwoju, zieleń miejska jako infrastruktura, architektura w dobie ekonomii cyrkularnej, rozwiązania prozdrowotne. Te właśnie tematy będą poruszone podczas rozmowy live.

Cykl #NOWE TRENDY W ARCHITEKTURZE gości najlepszych twórców, badaczy i projektantów, którzy na podstawie własnej praktyki projektowej i doświadczeń rozmawiają o tym, jak wdrażać zmiany, co one przynoszą i jaki jest ich bilans w zurbanizowanych przestrzeniach.

24 maja (wtorek), godzina 12.00

Kuba Snopek — urbanista, badacz miast. Absolwent Politechniki Wrocławskiej, Instytutu Strelka i kalifornijskiego Uniwersytetu w Berkeley. Założyciel biura projektowego Direction. W swoich badaniach podejmuje takie tematy jak ochrona niematerialnego dziedzictwa, architektura kościołów wybudowanych w Polsce w drugiej połowie XX wieku czy sztuka fundowana przez deweloperów. Autor programu nauczania Charkowskiej Szkoły Architektury. Współautor „Sceny” — wielokrotnie nagradzanej przestrzeni publicznej w mieście Dniepr, stworzonej za pomocą crowdsourcingu i crowdfundingu. W 2018 roku występował na scenie TEDXKYIV, a w 2021 roku brał udział w organizowanych przez A&B INTERDYSCYPLINARNYCH WARSZTATACH URBANISTYCZNYCH podczas Międzynarodowego Biennale Architektury w Krakowie.

Jakub Szczęsny (Pracownia SZCZ)Jakub Szczęsny (Pracownia SZCZ) — architekt, projektant najwęższego domu świata (Domu Kereta, w kolekcji nowojorskiego Muzeum Sztuki Nowoczesnej), licznych instalacji w przestrzeniach publicznych oraz serii prefabrykowanych domów FreeDOM i SIMPLE HOUSE. Studiował architekturę w Warszawie, Paryżu i Barcelonie, pracował w branży reklamowej i w grupie projektowej Centrala. Od 2016 roku prowadzi własną pracownię SZCZ w Warszawie. Uczy na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej. Prowadzi popularyzatorskie programy telewizyjne na temat architektury i projektowania wnętrz. Publikuje felietony w czasopismach „ARCHITEKTURA & BIZNES”, „Autoportret” i w „Salonie”, dodatku do „Polityki” o architekturze i wnętrzach.

Potrzebujesz więcej informacji, chcesz zapytać o wycenę, poradzić się w sprawie najlepszego rozwiązania dla swojego domu? Skontaktuj się z nami za pomocą formularza poniżej.

AWILUX Polska Sp. z o.o. Sp.k.

ul. Budowlanych 9, PL 64-100 Leszno

NIP: 6972187992, REGON: 300358560

Tel.: +48 65 525 42 90Fax:+48 65 525 42 91

Imię i nazwisko:
Firma:
Kod pocztowy:
Miejscowość:
Telefon:
Adres e-mail:
Zapytanie (treść wiadomości):

Zgodnie z art.6 ust.1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych umieszczonych w niniejszym formularzu przez firmę: AWILUX Polska Sp. z o.o. Sp.k., ul. Budowlanych 9, PL 64-100 Leszno i jej autoryzowanych partnerów handlowych w celu kontaktu zwrotnego oraz przesłania informacji handlowych. Szczegóły w Polityce prywatności

Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. X