Schuco partner Awilux Europen Union
Dla architektówDla partnerów
Porady

Porady

» Porady » Okna od podłogi do sufitu w nowoczesnych projektach

Okna od podłogi do sufitu w nowoczesnych projektach

Data publikacji: 2020-10-28

Okna od podłogi do sufitu w nowoczesnych projektach

Okna od sufitu do połogi to coraz częściej stosowany element w nowoczesnych projektach architektonicznych. Okna tego typu nie tylko nadają bryle budynku wyjątkowego charakteru, ale również posiadają bardzo dobre parametry w zakresie izolacji termicznej oraz akustycznej. Instalacja wysokich okien to również chętnie wykorzystywany zabieg podczas modernizacji starego budynku.

Wysokie okna są jednak elementem dość specyficznym, dlatego jeżeli planowane jest ich wykorzystanie, warto dowiedzieć się nieco więcej na temat ich codziennego użytkowania, zalet, a także pewnych ograniczeń.

Kiedy warto zdecydować się na wielkogabarytowe okna?

Duże okna to bez wątpienia wartość dodana budynku. Pomieszczenia wyposażone w duże przeszklenia są dobrze doświetlone oraz wizualnie bardziej przestronne.

Okna tego rodzaju stanowią niemalże konieczność w sytuacji, kiedy dom otoczony jest piękną okolicą. Otwarcie wnętrza na piękny las, jezioro czy ogromne, zielone wzgórze nadaje mu niesamowitego, indywidualnego charakteru. Przeszklenie umożliwi obserwację krajobrazu o każdej porze dnia, jednocześnie ozdabiając wnętrze dużo lepiej, niż nawet najbardziej wyszukane dekoracje.

Podkreślenie walorów ogrodu

Piękny i zadbany to efekt wielu starań i ciężkiej pracy. Okna zaczynające się od samej podłogi, to również doskonały sposób połączenia z otaczającym budynek ogrodem. Pełne połączenie ogrodu z pomieszczeniem jest również możliwe dzięki ogromnym możliwościom, jakie niosą ze sobą oferowane przez firmę Awilux systemy przesuwne.

Więcej przestrzeni

Okna od sufitu do podłogi bardzo dobrze powiększą wizualnie pomieszczenie.

Wizualne połączenie za pomocą przeszkleń tego, co w środku z tym, co na zewnątrz świetnie sprawdza się zarówno w budownictwie mieszkaniowym jak również w przypadku budynków o charakterze komercyjnym.

Duże okna nie oznaczają mniejszego bezpieczeństwa

Wciąż jeszcze spotkać można opinie, iż duże okna są znacznie mniej bezpieczne. W istocie jednak, dzięki najnowszej technologii okien Awilux, nawet duże przeszklenia posiadają bardzo wysokie parametry w zakresie bezpieczeństwa - zarówno przed włamaniem, jak również w trakcie codziennego użytkowania.

Energooszczędność

Wielkogabarytowa stolarka okienna to także skuteczne rozwiązania, jeśli chodzi o spełnienie wszelkich norm dotyczących niskiego zapotrzebowania budynku na energię cieplną.

Możliwość zastosowania praktycznie pozbawionych wad, ram aluminiowych Schüco w połączeniu z dostępnym w Awilux pakietem szybowym SunEnergy+ pozwala uzyskać bardzo wysokie parametry izolacji termicznej.

Ponadto, duże przeszklenia to również więcej światła i promieni słonecznych wewnątrz. Dzięki temu pomieszczenia są nie tylko lepiej doświetlone, ale również dodatkowo ogrzewane. Warto wspomnieć, iż w niektórych przypadkach, istnieje konieczność ograniczenia stopnia doświetlenia np. poprzez zastosowanie ekranów Light Control.

Kuchnia, salon i inne pomieszczenia

Pomieszczenia, w których spędzamy najwięcej czasu to przede wszystkim salon i kuchnia (które często są również pomieszaniami połączonymi). Korzyści wynikające z dodatkowego doświetlenia i wspaniałego widoku są zatem w tych miejscach szczególnie odczuwalne. Nie bez znaczenia pozostaje również dodatkowa wygoda dzięki możliwości swobodnego wyjścia na zewnątrz.

Wysokie okna to jednak rozwiązanie nadające się świetnie do zastosowania w innych pomieszczeniach. Coraz częściej stanowią one ciekawy element i dodatek w sypialniach lub w pomieszczeniach pełniących rolę domowego biura czy gabinetu. Możliwość pełniejszego obcowania z otaczającą naturą lub ogrodem pomaga się zrelaksować, wpływając pozytywnie zarówno na sen, jak i pracę.

Nie tylko budownictwo mieszkaniowe

Z racji swojego wyglądu wielkogabarytowe okna świetnie sprawdzają się również w biurowcach oraz siedzibach firm. Wysokie okna nadając nowoczesnego wyglądu bryle budynku sprawiają, iż firma jest lepiej postrzegana w oczach klientów. Duże przeszklenia to również modny trend w architekturze miejskiej.

Stolarka okienna tego typu to również niezwykłe uatrakcyjnienie dla osób przebywających i pracujących w budynku.

Warto pamiętać, iż jak każde inne rozwiązanie, również wysokie okna posiadają swoje wady i zalety. Poniżej, kilka najważniejszych czynników jakie należy wziąć pod uwagę.

Wysokie okna - najważniejsze zalety

  • łączą one funkcję ściany oraz okna,
  • dodatkowe doświetlenie oraz ogrzanie pomieszczenia (oszczędność energii),
  • czynią wnętrza bardziej przestronnym,
  • duża wartość dodana dla małych domów oraz pomieszczeń,
  • uatrakcyjnienie bryły budynku.

Wysokie okna - wady i utrudnienia

  • mniejsza prywatność wewnątrz, która jednak może być rozwiązana,
  • w najgorętszych miesiącach mogą powodować nadmierne nagrzewanie pomieszczenia (istotne jest w tym przypadku położenie okien względem stron świata lub zamontowanie rolet/żaluzji),
  • duże przeszklenia niekiedy trudniej utrzymać w czystości (zwłaszcza jeżeli w domu mieszkają małe dzieci).

Wysokie okna, od podłogi do sufitu to jeden ze sposobów na stworze atrakcyjnego domu oraz ciekawych, efektownych wnętrz. Gorąco zachęcamy do salonów firmowych Awilux. Nasi specjaliści z przyjemnością zaprezentują najlepsze rozwiązania dla Państwa potrzeb.

Szukasz więcej informacji? Skontaktuj się z nami

AWILUX Polska Sp. z o.o. Sp.k.

ul. Budowlanych 9, PL 64-100 Leszno

NIP: 6972187992, REGON: 300358560

Tel.: +48 65 525 42 90Fax:+48 65 525 42 91

Imię i nazwisko:
Firma:
Kod pocztowy:
Miejscowość:
Telefon:
Adres e-mail:
Zapytanie (treść wiadomości):

Zgodnie z art.6 ust.1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych umieszczonych w niniejszym formularzu przez firmę: AWILUX Polska Sp. z o.o. Sp.k., ul. Budowlanych 9, PL 64-100 Leszno i jej autoryzowanych partnerów handlowych w celu kontaktu zwrotnego oraz przesłania informacji handlowych. Szczegóły w Polityce prywatności

Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. X