Europen Union
Dla architektówDla partnerów
Porady

Porady

» Porady » Rolety nakładane - jak wybrać i na co zwrócić uwagę

Rolety nakładane - jak wybrać i na co zwrócić uwagę

Data publikacji: 2020-10-28

Rolety nakładane - jak wybrać i na co zwrócić uwagę

Wśród nowoczesnych rozwiązań, spełniających funkcje użytkowe w budynkach mieszkalnych, na szczególną uwagę zasługują rolety zewnętrzne, które dzięki swoim zaletom znacznie wpływają na komfort zamieszkiwania oraz efektywność energetyczną domu. Rolety naokienne są często wybieraną opcją, stosowaną dla budynków powstających na etapie doboru stolarki okiennej i drzwiowej lub dla domów już istniejących, przy wymianie okien.

Zróżnicowanie kolorystyczne, jakościowe oraz funkcjonalne rolet nakładanych rodzi przed inwestorem pytanie, na co zwrócić uwagę przy wyborze rolet oraz przede wszystkim, czy warto w nie inwestować już na etapie stanu surowego zamkniętego, kiedy wydatków jest bardzo wiele.

Dlaczego należy zamontować rolety nakładane podczas montażu okien?

Rolety nakładane powinny zostać dopasowane kolorystycznie do stolarki okiennej oraz kolorystyki i stylu elewacji. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom klientów, rolety Awilux posiadają profile adaptacyjne na okna z aluminium lub PVC, umożliwiając montaż na każdym typie ramy okna. Rolety montowane są wraz z ramą okienną do otworu okiennego, dlatego korzystnie jest wybrać je razem z oknami do powstającego domu.

Rolety nakładane Awilux posiadają skrzynkę, montowaną na ramę okna, w której umiejscowiony jest wałek, trzymający pancerz rolety, prowadnice oraz napęd. Montaż rolet na etapie budowy budynku pozwoli uniknąć przeprowadzania prac montażowych w trakcie zamieszkania (po wykończeniu).

Jeżeli montaż rolet zewnętrznych zostanie odłożony na późniejszy termin, w którym nie będzie konieczności wymiany stolarki okiennej, konieczny będzie wybór rolet elewacyjnych.

Jak dopasować rolety nakładane?

Dokładny pomiar otworów, przeznaczonych na stolarkę okienną oraz rolety zewnętrzne jest zadaniem pracownika firmy produkującej i montującej. Do Państwa zadań należy wybór odpowiedniego koloru rolet oraz napędu.

Bardzo istotny na etapie składania zamówienia jest również mechanizm, blokujący podnoszenie rolet, który może spełnić istotną funkcję w domu inteligentnym. Jeżeli planują Państwo stworzenie automatyki, sterującej urządzeniami oraz elementami wyposażenia, rolety nakładane z pewnością powinny stać się jej częścią.

Kolorystyka rolet powinna odpowiadać barwie stolarki okiennej. Dzięki dopasowaniu kolorystycznemu, rolety staną się dodatkowym elementem ich stylistyki, nie odznaczającym się na tle bryły budynku.

Wybierając rolety, poza najwyższą jakością materiału i mechanizmów sterujących warto zwrócić uwagę na względy estetyczne. Rolety z niewielką skrzynką, zapewnią wyjątkowo estetyczny efekt wizualny, a okna nie będą sprawiały wrażenia ciężkich i masywnych. Rolety nakładane mogą odpowiadać kolorystyce dachówki, jeżeli stolarka okienna została dobrana do niej kolorystycznie. Podobnie balustrady balkonowe oraz elementy ogrodzenia nieruchomości.

Tworząc spójność kolorystyczną oraz materiałową w aranżacji zewnętrznej budynku, uzyskujemy ponadczasowy styl i wygląd. Ściany w przyszłości można odświeżyć, zachowując koncepcję stylistyczną bryły.

Jaką funkcję pełnią rolety nakładane? Czy warto w nie inwestować?

Oprócz walorów wizualnych doskonale dopasowanych do budynku rolet naokiennych warto zauważyć ich funkcje praktyczne, które znacznie poprawiają jakość życia w domu.

Przede wszystkim rolety nakładane najwyższej jakości wpływają na poprawę bezpieczeństwa, ograniczając tym samym możliwość włamania się do budynku. Funkcję tę spełniają na co dzień oraz podczas wyjazdów rodzinnych, kiedy budynek pozostaje pusty przez kilka lub kilkanaście dni.

Decydując się na montaż rolet zewnętrznych, zapewniają sobie Państwo ograniczenie hałasów, dobiegających z zewnątrz o około 10 dB. Rolety wpływają również na ograniczenie emisji hałasu na zewnątrz, co pozwala zachować większą prywatność wewnątrz budynku. Rolety naokienne odpowiednie do stosowania nie tylko w budynkach jednorodzinnych, ale we wszystkich budowlach mieszkalnych pozwalają zwiększyć komfort i bezpieczeństwo lokatorów budownictwa wielorodzinnego.

Dzięki możliwości opuszczenia rolet zwiększa się poczucie prywatności, a tworząca się pomiędzy ramą okna, a roletą warstwa powietrza zapobiega skutkom wiatru i bezpośredniego narażenia ramy okiennej na działanie chłodu.

Rolety znacznie zwiększają efektywność termiczną okien, co oznacza realne oszczędności w sezonie grzewczym.

Rolety nakładane Awilux

Zasadność montażu rolet nakładanych nie ulega wątpliwości. Przy umiejętnym doborze rolet, spełnią one funkcje wizualne, podnosząc walory estetyczne oraz wartość nieruchomości. Ponadto wpłyną na wzrost poczucia bezpieczeństwa, prywatności oraz pozwolą ochronić budynek przed skutkami zimna zimą i promieniowania słonecznego latem.

Najwyższa jakość rolet oznacza ich niezawodność i długotrwałość użytkowania. Wybierając rolety, warto sugerować się zastosowaniem nowoczesnych, funkcjonalnych rozwiązań oraz najwyższej klasy materiałów, które połączone, tworzą znakomity efekt.

Nie można wyobrazić sobie inteligentnego domu bez rolet, sterowanych systemem automatycznym.

Na co dzień zapewnia on komfort użytkowania, nie trzeba przecież pamiętać o codziennym wykonywaniu czynności opuszczania rolet, w perspektywie długoterminowej natomiast znacznie wpłynie na efektywność energetyczną.

Rolety zewnętrzne są niezbędne w budynkach energooszczędnych i pasywnych. Polecane do każdego budynku mieszkalnego rolety naokienne nie są już dziś luksusem, ale produktem wysokiej jakości, dostępnym dla każdego.

Potrzebujesz więcej informacji, chcesz zapytać o wycenę, poradzić się w sprawie najlepszego rozwiązania dla swojego domu? Skontaktuj się z nami za pomocą formularza poniżej.

AWILUX Polska Sp. z o.o. Sp.k.

ul. Budowlanych 9, PL 64-100 Leszno

NIP: 6972187992, REGON: 300358560

Tel.: +48 65 525 42 90Fax:+48 65 525 42 91

Imię i nazwisko:
Firma:
Kod pocztowy:
Miejscowość:
Telefon:
Adres e-mail:
Zapytanie (treść wiadomości):

Zgodnie z art.6 ust.1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych umieszczonych w niniejszym formularzu przez firmę: AWILUX Polska Sp. z o.o. Sp.k., ul. Budowlanych 9, PL 64-100 Leszno i jej autoryzowanych partnerów handlowych w celu kontaktu zwrotnego oraz przesłania informacji handlowych. Szczegóły w Polityce prywatności

Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. X