Schuco partner Awilux Europen Union
Dla architektówDla partnerów
Porady

Porady

» Porady » Okna - trendy 2019. Czego szukają inwestorzy?

Okna - trendy 2019. Czego szukają inwestorzy?

Data publikacji: 2020-10-22

Okna - trendy 2019. Czego szukają inwestorzy?

Rok 2019 w branży budowlanej jak i okiennej rozpoczął się na dobre. Ostatnie miesiące to niezmienna popularność nowoczesnych projektów domów. Inwestorzy nadal poszukują przede wszystkim prostoty, funkcjonalności i dużej trwałości. Jak nie trudno się domyślić, trendy w branży okiennej wyglądają bardzo podobnie.

Ponieważ wiosna to wspaniały moment na pierwsze podsumowanie, oto zestawienie trendów 2019 branży okiennej.

W artykule:

  • Budownictwo i okna w roku 2019
  • Modne kolory okien 2019
  • Okna energooszczędne
  • Więcej okien

Jasno i przestronnie czyli duże okna

Nowoczesne budownictwo to przede wszystkim jasne, dobrze doświetlone wnętrza. Duże okna stanowią zatem nierozłączny element tej układanki. Duże przeszklenia nie tylko tworzą jasne wnętrza ale również powiększają je optycznie.

Dlatego też duże okna coraz częściej stanowią uzupełnienie projektów małych domów.

Duże, nowoczesne okna to również cecha każdej nowoczesnej fasady budynku. Nowe możliwości w zakresie produkcji sprawiają, iż okna dużych rozmiarów dostępne są dla coraz większej grupy inwestorów.

Cieszące się ogromną popularnością, duże drzwi podnoszono-przesuwne Schüco HS Thermoslide dostępne w ofercie Awilux, idealnie wpisuje się w obecne trendy. Rozwiązanie to pozwala nie tylko cieszyć się wspaniałym widokiem, ale również zapewnia pasywne parametry energooszczędności.

Warto dodać, iż silny trend i ukierunkowanie na uzyskanie dużych przeszkleń sprawia, iż większą popularnością cieszą się również przeszklenia stałe. Okna tego typu to doskonały sposób nadania bryle budynku nowoczesnego charakteru. Zapraszamy również do zapoznania się z artykułem okna typu fix, czyli wady i zalety okien nieotwieralnych.

Kolory

Ponieważ kolor okien dobierany jest zazwyczaj do stylu oraz wykończenia bryły budynku, na przestrzeni lat trendy te ulegają zmianie. Zatem jakie kolory okien będą modne w roku 2019?

Czarne okna

Duże, ciemnoszare czarne okna są idealną dekoracją każdego, nowoczesnego budynku. Ale nie tylko. Ostatnie lata pokazują, iż antracytowoszare okna doskonale pasują również do budynków o klasycznym charakterze.

Dodatkowy atut ciemnych czarnych ram to wspaniały efekt „kadrowania” pięknego widoku, który sprawia że okno może zmienić się w wielki obraz.

Okna brązowe

trendy-brazOstatnie miesiące to również rosnąca popularność okien brązowych. Podczas projektowania nowoczesnych wnętrz oraz całych brył budynków, architekci coraz chętniej sięgają po materiały naturalne, takie jak surowe drewno, kamień czy cegła.

Okna w kolorze brązu i ciemnego brązu wspaniale łączą się z tego rodzaju materiałami.
Inne kolory

Ostatnie lata pokazują, iż inwestorzy coraz śmielej podchodzą do realizowanych projektów, poszukując dla swoich domów czegoś nowego i unikatowego. Poszukiwania nietypowych rozwiązań często połączone są również z poszukiwaniem nowych możliwości i połączeń w zakresie kolorów stolarki okiennej.

Częstym wyborem są również okna w kolorach szarości.

Okna energooszczędne

Trend, który jest widoczny od kilku lat i który z pewnością będzie się nadal utrzymywał. W dobie rosnących kosztów związanych z ogrzewaniem oraz coraz większej świadomości na temat kurczących się zasobów naszej planety, inwestorzy zwracają coraz większą uwagę na parametry związane z energooszczędnością okien.

Eksponowanie pro-ekologicznego stylu życia staje się również jednym z trendów w nowoczesnej architekturze wnętrz. Okna Awilux idealnie wpisują się w tą filozofię. Zastosowanie wysokiej jakości materiałów oraz nowoczesnych rozwiązań, jak ciepła ramka czy pakiet szybowy SunEnergy+, pozwala osiągnąć bardzo wysokie parametry termiczne.

Efektem końcowym jest komfortowy przyjazny dla środowiska dom.

Więcej okien w domu

Jeszcze nie tak dawno temu, duże okna stanowiły synonim luksusu. Głównym powodem były duże koszty wykonania oraz eksploatacji. Obecnie zarówno nowe możliwości produkcyjne jak i nowoczesne materiały gwarantujące znacznie lepsze parametry izolacyjne, sprawiają iż jest to produkt znacznie bardziej dostępny.

W wyniku coraz atrakcyjniejszych cenowo rozwiązań, duże i liczne przeszklenia w bryle budynku stanowią obecnie jeden z najbardziej widocznych trendów w architekturze.

Zapraszamy do kontaktu z salonami sprzedaży Awilux w całej Polsce. Oferujemy najnowocześniejsze rozwiązania w zakresie stolarki okien i drzwi. Więcej informacji na sieć sprzedaży.

Szukasz więcej informacji? Skontaktuj się z nami

AWILUX Polska Sp. z o.o. Sp.k.

ul. Budowlanych 9, PL 64-100 Leszno

NIP: 6972187992, REGON: 300358560

Tel.: +48 65 525 42 90Fax:+48 65 525 42 91

Imię i nazwisko:
Firma:
Kod pocztowy:
Miejscowość:
Telefon:
Adres e-mail:
Zapytanie (treść wiadomości):

Zgodnie z art.6 ust.1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych umieszczonych w niniejszym formularzu przez firmę: AWILUX Polska Sp. z o.o. Sp.k., ul. Budowlanych 9, PL 64-100 Leszno i jej autoryzowanych partnerów handlowych w celu kontaktu zwrotnego oraz przesłania informacji handlowych. Szczegóły w Polityce prywatności

Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. X