Europen Union
Dla architektówDla partnerów
Porady

Porady

» Porady » Efektowna aranżacja okna w domu i mieszkaniu

Efektowna aranżacja okna w domu i mieszkaniu

Data publikacji: 2020-10-19

Efektowna aranżacja okna w domu i mieszkaniu

Nie wystarczy mieć nowe, duże, ładne okno, aby całe wnętrze prezentowało się pięknie i oryginalnie. Bardzo ważnym elementem wystroju domu jest odpowiednia oprawa okna. Dekoracja okien może bowiem zmienić charakter całego pomieszczenia, nadać mu odpowiedni klimat i styl.

Efektowna i ciekawa aranżacja okna może kadrować widok. To, co jest za oknem, czyli piękna panorama okolicy, widok na góry, zieleń, tętniącą życiem ulicę czy morze - jest bardzo istotne, jednak po pierwsze nie zawsze możemy stworzyć sobie takie warunki, a po drugie samo okno również powinno zachęcać, niemal kusić do spoglądania przez nie.

Obecnie jest wiele możliwości wyjątkowej dekoracji okiennej. Na rynku dostępnych jest mnóstwo rodzajów firan, zasłon oraz innych akcesoriów i ozdób. Różnorodność wzorów, fasonów, kolorów, stylów sprawia, że do każdego pomieszczenia z pewnością dobierze się coś odpowiedniego.

Oryginalna aranżacja okna powinna przede wszystkim mieć na względzie ogólny charakter pomieszczenia, w którym ma się znaleźć. Ważna jest również kolorystyka wnętrza, aby oprawa okienna była utrzymana w podobnym tonie. Warto pamiętać, że producenci okien oferują różne kolory oklein od strony wewnętrznej (np.: biały) i zewnętrznej (np.: antracytowy), jeśli wymaga tego estetyka budynku.

Jeżeli mieszkanie utrzymane jest na przykład w nowoczesnym stylu, warto pomyśleć o zbliżonych dekoracjach okna. Obecnie modne są proste lecz bardzo eleganckie firany panelowe, które w połączeniu z innymi ciekawymi dodatkami i przedmiotami stworzą interesujący efekt. Jeśli zaś pomieszczenie urządzone jest w klimacie klasycznym, lepiej zastosować stonowane kolory firan i zasłon, ozdobić je draperiami, wytwornymi marszczeniami oraz zastosować wyraziste dodatki, które doskonale podkreślą charakter wnętrza.

Dobrym pomysłem jest również ozdabianie okna sezonowymi zawieszkami, które można kupić w sklepach wnętrzarskich albo wykonać samemu. Warto też postawić na oryginalny wystrój ramy okiennej, stosując nietuzinkowe ozdoby lub odważne rozwiązania, które tylko podkreślą artystyczną duszę lub nieszablonowe pomysły mieszkańców domu. Mogą to być egzotyczne pamiątki z podróży, ciekawe tkaniny lub inne nie sztampowe rozwiązania.

Część osób, preferująca wnętrza minimalistyczne lub industrialne, w ogóle rezygnuje z ozdabiania okien i dekorowania ich tkaninami. Dla nich liczy się spójny styl nawiązujący do architektury loftów. Cieszą się czystą formą przeszkleń, które stanowią często najsilniejszy akcent we wnętrzu.

Przede wszystkim liczy się dobry pomysł i interesujące wykonanie. Tak ozdobione okna na pewno wprowadzi do wnętrza trochę życia i sprawi, że otoczenie nabierze wyrazu i klimatu, a całość uzyska spójność i konkretny charakter. Zachwyci gości i umili codzienne życie domownikom.

Potrzebujesz więcej informacji, chcesz zapytać o wycenę, poradzić się w sprawie najlepszego rozwiązania dla swojego domu? Skontaktuj się z nami za pomocą formularza poniżej.

AWILUX Polska Sp. z o.o. Sp.k.

ul. Budowlanych 9, PL 64-100 Leszno

NIP: 6972187992, REGON: 300358560

Tel.: +48 65 525 42 90Fax:+48 65 525 42 91

Imię i nazwisko:
Firma:
Kod pocztowy:
Miejscowość:
Telefon:
Adres e-mail:
Zapytanie (treść wiadomości):

Zgodnie z art.6 ust.1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych umieszczonych w niniejszym formularzu przez firmę: AWILUX Polska Sp. z o.o. Sp.k., ul. Budowlanych 9, PL 64-100 Leszno i jej autoryzowanych partnerów handlowych w celu kontaktu zwrotnego oraz przesłania informacji handlowych. Szczegóły w Polityce prywatności

Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. X