Schuco partner Awilux Europen Union
Dla architektówDla partnerów
Porady

Porady

» Porady » Sposób na oryginalną ściankę działową

Sposób na oryginalną ściankę działową

Data publikacji: 2020-10-22

Sposób na oryginalną ściankę działową

Obecne trendy w architekturze wnętrz ukierunkowane są na uzyskanie dużych przestrzeni. Open Space to kierunek cieszący się ogromnym uznaniem nie tylko w budynkach o charakterze komercyjnym czy biurowym, ale również w budownictwie mieszkaniowym. Niekiedy jednak projekty dużych powierzchni przewidują wydzielenie mniejszych stref, które w razie potrzeby mogą zostać oddzielone. Zdarza się również, iż pierwotnie zaplanowana, duża przestrzeń z uwagi na nowe przeznaczenie użytkowe, powinna zostać podzielona.

W obydwóch przypadkach, rozwiązanie stanowią lekkie konstrukcje w postaci ścianek działowych.

Ścianka działowa do biura

Zdecydowana większość nowoczesnych pomieszczeń biurowych to duże przestrzenie, gdzie jednocześnie pracuje wiele osób. Praca całego zespołu (firmy) na jednej, otwartej przestrzeni niesie za sobą wiele zalet, do których zaliczyć należy przede wszystkim jaśniejsze i przyjemniejsze otoczenie pracy, niższe rachunki za energię, swobodę poruszania się oraz bezproblemowy.

Praca w biurze o charakterze open space, niekiedy posiada również wady. Do najczęściej pojawiających się utrudnień zaliczyć należy przede wszystkim problemy ze skupieniem się, brak możliwości przeprowadzenia swobodnej rozmowy w 4 oczy czy też trudność w zorganizowaniu spotkania z klientami, w którym bierze udział tylko część zespołu. Hałas to główna przyczyna pracy w odseparowanych pomieszczeniach.

Idealnym rozwiązaniem problemów związanych z utrudnieniami pracy na otwartej przestrzeni jest odseparowane części pomieszczenia poprzez zastosowanie ścian działowych. Zastosowanie przeszklonej ścianki z dużymi drzwiami, to rozwiązanie łączące wszystkie zalety otwartego środowiska pracy przy jednoczesnej możliwości szybkiego odseparowania części pomieszczenia.

Przeszklone ściany działowe stanowią również bardzo atrakcyjny element dekoracyjny (dla praktycznie wszystkich rodzajów pomieszczeń). W przypadku pomieszczeń o charakterze biurowym sprawdzają się świetnie do tworzenia np. sal konferencyjnych. Transparentność pomieszczeń uzyskanych dzięki przeszklonym ściankom działowym wpływa także na zwiększenie integracji pracowników, zwiększa poczucie zaufania w relacjach szef-pracownik i dodatkowo motywuje do pracy.

Nie tylko w biurze

Szklane ścianki działowe to rozwiązanie stosowane nie tylko w biurach. Stanowią one powszechnie stosowane rozwiązanie w galeriach handlowych, oddzielając od siebie powierzchnie poszczególnych punktów usługowych, gastronomicznych oraz sklepów. W tym przypadku ich transparentność umożliwia np. stworzenie wystawy, zachęcającej klientów do wejścia.

Styl industrialny

Myśląc o nowoczesnych wnętrzach, nie można zapomnieć o bardzo popularnym trendzie jakim jest styl industrialny. W pomieszczeniach industrialnych eksponowane są surowe, czasem wręcz niedokończone elementy konstrukcyjne, które często łączone są z nowoczesnymi elementami wystroju. Styl industrialny staje się coraz bardziej popularny zarówno w domach i mieszkaniach jak i obiektach gastronomicznych oraz firmach.

Zastosowanie ścian działowych o czarnych ramach w połączeniu z surowymi elementami w pomieszczeniu, takimi jak cegły czy beton pozwala uzyskać bardzo efektowny wygląd pomieszczenia, o charakterze industrialnym. Dlatego też przeszklone ściany działowe, są coraz częściej wybieranym elementem przez architektów, podczas renowacji starych budynków oraz podczas projektowania nowych pomieszczeń.

Ściany działowe tego rodzaju, świetnie sprawdzają się również w mieszkaniach typu loft, gdzie najczęściej wykorzystywane są jako element oddzielający część dzienną od sypialni.

Jak zrobić ściankę działową?

System Econoline to najlepszy sposób na konstruowanie lekkiej, a zarazem bardzo trwałej zabudowy. System pozwala na zastosowanie wielu atrakcyjnych rozwiązań technologicznych.

Największe zalety systemu Econoline to przede wszystkim możliwość stworzenia dużych przeszkleń, a także możliwość montażu drzwi. Warto dodać również, iż duży wybór kolorów ram, pozwala dobrać idealnie konstrukcję ściany do całego pomieszczenia.

Szukasz więcej informacji? Skontaktuj się z nami

AWILUX Polska Sp. z o.o. Sp.k.

ul. Budowlanych 9, PL 64-100 Leszno

NIP: 6972187992, REGON: 300358560

Tel.: +48 65 525 42 90Fax:+48 65 525 42 91

Imię i nazwisko:
Firma:
Kod pocztowy:
Miejscowość:
Telefon:
Adres e-mail:
Zapytanie (treść wiadomości):

Zgodnie z art.6 ust.1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych umieszczonych w niniejszym formularzu przez firmę: AWILUX Polska Sp. z o.o. Sp.k., ul. Budowlanych 9, PL 64-100 Leszno i jej autoryzowanych partnerów handlowych w celu kontaktu zwrotnego oraz przesłania informacji handlowych. Szczegóły w Polityce prywatności

Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. X