Europen Union
Dla architektówDla partnerów
Porady

Porady

» Porady » Zalety okien aluminiowych - poznaj je wszystkie

Zalety okien aluminiowych - poznaj je wszystkie

Data publikacji: 2020-10-21

Zalety okien aluminiowych - poznaj je wszystkie

Okna aluminiowe - rozwiązanie idealne dla wielu zastosowań, zarówno w projektach indywidualnych jak i na potrzeby budynków o charakterze komercyjnym. Okna aluminiowe posiadają wiele zalet, do których należy zaliczyć parametry cieplne, trwałość oraz opłacalność. W niniejszym artykule postaramy się przybliżyć największe zalety okien aluminiowych, w oparciu o wspaniały produkt jakim jest system Aliplast STAR.

Parametry cieplne

Okna aluminiowe zapewniają bardzo dobrą izolację termiczną i akustyczną. Parametry te pozostają na znacznie wyższym poziomie w porównaniu ze zdecydowaną większością ram okiennych wykonanych z PVC czy drewna.

Parametry cieplne systemu Aliplast STAR spełniają standardy budownictwa pasywnego, eliminując straty cieplne nawet do 60%.

Trwałość

Okna aluminiowe to przede wszystkim ogromna trwałość, ale również bardzo duży komfort użytkowania bez konieczności przeprowadzania częstych konserwacji. Z uwagi na odporność aluminium na rdzę i korozję, okna wykonane w oparciu o ten materiał świetnie sprawdzają się we wszystkich warunkach atmosferycznych.

W przeciwieństwie do ram okiennych wykonanych z innych materiałów, okna aluminiowe nie pękają, nie pęcznieją, nie tracą swojego koloru co zapewnia długą żywotność.

Opłacalność

Okna wykonane z aluminium są 4 razy mocniejsze i trwalsze niż okna drewniane i 3 razy trwalsze niż okna PVC. To właśnie trwałość okien aluminiowych sprawia, iż w perspektywie czasu stanowią one atrakcyjne rozwiązanie zarówno dla domu, jak i obiektów komercyjnych.

Praktycznie nieograniczone możliwości projektowania

Duża nośność ram aluminiowych pozwala na stworzenie okien dostosowywanych indywidualnie, zgodnie z przyjętym projektem. Technologia okien aluminiowych Awilux, daje możliwość stworzenia ogromnych przeszkleń, które stanowić mogą nawet całą ścianę budynku mieszkalnego.

Wyjątkowy wygląd

Elegancki, smukły wygląd i mocna aluminiowa rama, to połączenie wyjątkowe. Nowoczesne metody produkcyjne pozwalają dostosować wygląd ram, dzięki czemu okna aluminiowe dopasować można do projektów domów w stylu nowoczesnym, jak i klasycznym.

W przypadku dużych przeszkleń, charakterystycznych dla nowoczesnych projektów budynków, okna aluminiowe stanowią często jedyne rozwiązanie.

Wszechstronność

Dostępne w naszej ofercie okna aluminiowe dostępne są w wielu różnych modelach. Istnieje nie tylko ogromna możliwość dostosowania rodzaju, szerokości czy koloru ram, ale także niemalże całkowitego ich ukrycia (ramy okienne praktycznie niewidoczne).

Ochrona środowiska

W przypadku aluminium istnieją bardzo duże możliwości recykling’u, dlatego też okna wykonane w tej technologii są znacznie bardziej przyjazne dla środowiska niż okna PVC.

Bezpieczeństwo

Zastosowanie w procesie produkcji rozwiązań spełniających kryteria ochrony przeciwwłamaniowej (dla modelu Schüco AWS 70.HI) sprawiają, że okna aluminiowe Awilux spełniają najwyższe normy bezpieczeństwa.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą poszczególnych modeli okien aluminiowych Awilux. Dostarczamy rozwiązania idealne, zarówno dla domów jednorodzinnych, budownictwa mieszkaniowego czy obiektów komercyjnych. Możliwość dostosowania parametrów okien do indywidualnych potrzeb sprawia, że nasze produkty sprawdzają się zarówno dla budynków nowych jak i podczas renowacji budynków już istniejących.

Potrzebujesz więcej informacji, chcesz zapytać o wycenę, poradzić się w sprawie najlepszego rozwiązania dla swojego domu? Skontaktuj się z nami za pomocą formularza poniżej.

AWILUX Polska Sp. z o.o. Sp.k.

ul. Budowlanych 9, PL 64-100 Leszno

NIP: 6972187992, REGON: 300358560

Tel.: +48 65 525 42 90Fax:+48 65 525 42 91

Imię i nazwisko:
Firma:
Kod pocztowy:
Miejscowość:
Telefon:
Adres e-mail:
Zapytanie (treść wiadomości):

Zgodnie z art.6 ust.1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych umieszczonych w niniejszym formularzu przez firmę: AWILUX Polska Sp. z o.o. Sp.k., ul. Budowlanych 9, PL 64-100 Leszno i jej autoryzowanych partnerów handlowych w celu kontaktu zwrotnego oraz przesłania informacji handlowych. Szczegóły w Polityce prywatności

Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. X