Schuco partner Awilux Europen Union
Dla architektówDla partnerów
Porady

Porady

» Porady » Kiedy zdecydować się na okna aluminiowe?

Kiedy zdecydować się na okna aluminiowe?

Data publikacji: 2020-10-19

Kiedy zdecydować się na okna aluminiowe?

Nowoczesne projekty coraz częściej uwzględniają okna oraz drzwi wykonane z aluminium. Co decyduje o tym, iż materiał ten jest coraz częściej brany pod uwagę, dlaczego niekiedy wręcz nie można zastosować okien z PVC. Powody są przynajmniej dwa.

Wytrzymałość materiału

Analizując najnowsze projekty domów mieszkalnych, nie trudno zauważyć iż coraz większą popularnością cieszą się tarasy, a wraz z nimi duże drzwi przesuwne i składane. To właśnie trend dużych przeszkleń sprawia, iż większa wytrzymałość aluminium jest elementem niezbędnym przy coraz większej liczbie projektów.

Warto w tym momencie zaznaczyć, iż w przypadku drzwi przesuwnych oraz składanych harmonijkowo o dużych wymiarach, nie ma możliwości zastosowania profili PVC.

Oprócz wytrzymałości, również design

Inną zaletą profili aluminiowych jest fakt, iż są one węższe od PVC co dodatkowo poprawia walory estetyczne dużych przeszkleń, wpuszczając do wnętrza jeszcze większą ilość światła.

Okna oraz systemy przesuwne Awilux, oparte o aluminiowe profile Schuco objęte są 5 letnią gwarancją oraz opcjonalnie mogą zostać wyposażone w specjalne okucia antywłamaniowe podnoszące klasyfikację odporności do poziomu RC2.

Szukasz więcej informacji? Skontaktuj się z nami

AWILUX Polska Sp. z o.o. Sp.k.

ul. Budowlanych 9, PL 64-100 Leszno

NIP: 6972187992, REGON: 300358560

Tel.: +48 65 525 42 90Fax:+48 65 525 42 91

Imię i nazwisko:
Firma:
Kod pocztowy:
Miejscowość:
Telefon:
Adres e-mail:
Zapytanie (treść wiadomości):

Zgodnie z art.6 ust.1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych umieszczonych w niniejszym formularzu przez firmę: AWILUX Polska Sp. z o.o. Sp.k., ul. Budowlanych 9, PL 64-100 Leszno i jej autoryzowanych partnerów handlowych w celu kontaktu zwrotnego oraz przesłania informacji handlowych. Szczegóły w Polityce prywatności

Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. X