Europen Union
Dla architektówDla partnerów
Porady

Porady

» Porady » Drzwi tarasowe - na co zwrócić uwagę?

Drzwi tarasowe - na co zwrócić uwagę?

Data publikacji: 2020-10-19

Drzwi tarasowe - na co zwrócić uwagę?

Drzwi tarasowe łączą w sobie dwie funkcje - dekoracyjną i użytkową. Optycznie powiększają pomieszczenie oraz dostarczają mu więcej światła. Dodatkowo w wielu przypadkach, nadają wnętrzu również nowoczesnego wyglądu. Oprócz walorów wizualnych, drzwi tarasowe mają za zadanie chronić wnętrze przed różnego rodzaju warunkami atmosferycznymi. Ich wybór powinien być zatem rozsądny i bardzo dokładnie przemyślany.

Solidne drzwi tarasowe i ich parametry

Aby dokonać dobrego wyboru drzwi tarasowych, trzeba przede wszystkim zaznajomić się z ich najważniejszymi parametrami technicznymi. Dzięki poznaniu oraz analizie parametrów technicznych drzwi tarasowych, możemy określić czy dany model jest odpowiednio szczelny lub jak wygląda przepuszczalność powietrza. Oto kilka wskazówek, które mogą pomóc w zainwestowaniu w jakość produktu, a nie jedynie w jego wygląd.

Wodoszczelność

To właśnie ten parametr decyduje o tym, w jak dużym stopniu zostały zabezpieczone drzwi, aby woda nie dostawała się przez nie do wnętrza pomieszczenia. W jego obrębie wyróżniamy 10 klas i zważywszy na warunki atmosferyczne panujące w naszym kraju, zaleca się zakup drzwi o klasie nie niższej niż 4.
Odporność na obciążenie wiatrem

Im okno sztywniejsze, tym lepiej. W tym przypadku należy wziąć pod uwagę również uwarunkowania pogodowe oraz ułożenie terenu, w miejscu gdzie znajdować będzie się dom.

Szczelność drzwi

Wpływ na ten parametr ma tzw. klasa profilu skrzydła. Wyróżniamy trzy klasy A, B i C, w zależności od grubości ścian profili.

Współczynnik przenikania ciepła

Im niższa wartość Uw, tym lepiej. Chodzi przede wszystkim o to, aby jak najmniej ciepła wydostało się z wewnątrz na zewnątrz mieszkania. Ten parametr nie może być wyższy niż 1,7−1,8 W/(m2K). Obecnie produkuje się okna, które standardowy Uw wynosi 1,3 W/(m2K), a nawet mniej.

Jaki typ drzwi tarasowych wybrać?

Typ drzwi związany jest ze sposobem ich otwierania. Klasyczne rozwiązanie to takie, kiedy otwierają się one do środka lub na zewnątrz.

Jest to rozwiązanie, które najlepiej stosować w pomieszczeniach o dużych powierzchniach, ponieważ uniemożliwia ono ustawienie mebli przy wyjściu na balkon czy taras.

Oczywiście możliwy jest również wybór drzwi przesuwnych, otwieranych wzdłuż ściany po zamontowanych prowadnicach. Ten typ drzwi nadaje się doskonale do mniejszych pomieszczeń, gdyż otwieranie drzwi nie wymaga dużej ilości miejsca, nie ma zatem tak dużych ograniczeń w zakresie zagospodarowania przestrzeni. Dodatkowo otrzymujemy efekt optycznie powiększonego pomieszczenia, co jest sporym atutem, kiedy mamy do czynienia ze stosunkowo niewielkim metrażem.

Potrzebujesz więcej informacji, chcesz zapytać o wycenę, poradzić się w sprawie najlepszego rozwiązania dla swojego domu? Skontaktuj się z nami za pomocą formularza poniżej.

AWILUX Polska Sp. z o.o. Sp.k.

ul. Budowlanych 9, PL 64-100 Leszno

NIP: 6972187992, REGON: 300358560

Tel.: +48 65 525 42 90Fax:+48 65 525 42 91

Imię i nazwisko:
Firma:
Kod pocztowy:
Miejscowość:
Telefon:
Adres e-mail:
Zapytanie (treść wiadomości):

Zgodnie z art.6 ust.1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych umieszczonych w niniejszym formularzu przez firmę: AWILUX Polska Sp. z o.o. Sp.k., ul. Budowlanych 9, PL 64-100 Leszno i jej autoryzowanych partnerów handlowych w celu kontaktu zwrotnego oraz przesłania informacji handlowych. Szczegóły w Polityce prywatności

Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. X