Schuco partner Awilux Europen Union
Dla architektówDla partnerów
Porady

Porady

» Porady » Okna z okuciami PADK - jakie korzyści?

Okna z okuciami PADK - jakie korzyści?

Data publikacji: 2020-10-19

Okna z okuciami PADK - jakie korzyści?

Kupując okna do własnego domu czy mieszkania zastanawiamy się, jakie będą dla nas najlepsze oraz które z nich spełnią wszystkie nasze oczekiwania i potrzeby. Przeszukujemy Internet, pytamy znajomych, dzwonimy do różnych firm, oglądamy katalogi - wszystko po to, by uzyskać jak najwięcej potrzebnych informacji, gdyż zakup okien to dość poważna i kosztowna inwestycja.

W takiej sytuacji dobrze jest się zapoznać z ofertami firm oraz z nowościami jakie obecnie wchodzą na rynek. Jedną z propozycji, którą warto rozważyć, są okna z okuciami PADK. Zastosowano w nich bowiem innowacyjne rozwiązania konstrukcyjne, które w sposób istotny decydują o bezpieczeństwie oraz wygodzie użytkowania.

Różnią się one od ogólnie stosowanych systemów okuć okiennych przede wszystkim funkcją równoległego odstawienia skrzydła okna od ramy. Dzięki takiemu rozwiązaniu w oknie tworzy się kilkumilimetrowa szczelina, umożliwiająca swobodne wietrzenie, podczas, gdy okno nadal jest bezpiecznie zaryglowane. Jest to niezmiernie ważne, w sytuacji, kiedy cały dzień jesteśmy poza domem.

W okuciach PADK ważna jest również kolejność otwierania okna. Zawsze pozycja uchylna występuje przed pełnym otwarciem skrzydła, dzięki temu okucia w oknach pracują płynnie, lekko i bezproblemowo.

Charakterystyczne dla okuć PADK jest to, że klamka posiada podwójną funkcję w pozycji pionowej. Po przekręceniu jej do pionu od dołu, uzyskuje się uchył okna, następnie po obróceniu o 90° okno ustawione jest na rozszczelnienie, a kolejny obrót do pozycji poziomej otwiera okno. Z kolei zamknięcie okna następuje po przekręceniu klamki do pozycji wyjściowej.

Okna z zastosowaniem okuć PADK ustawione w pozycji energooszczędnego wietrzenia zapewniają pomieszczeniom odpowiednią wymianę i cyrkulację powietrza, co dobrze wpływa na klimat w domu. Takie okna są zatem zdrowsze, a także bardziej bezpieczne. Zalecane szczególnie do domów i mieszkań, gdzie istotne jest świeże powietrze we wnętrzu, czyli wszędzie tam, gdzie przebywają dzieci oraz osoby starsze i chore. Niezastąpione w pomieszczeniach takich jak łazienka lub kuchnia.

Szukasz więcej informacji? Skontaktuj się z nami

AWILUX Polska Sp. z o.o. Sp.k.

ul. Budowlanych 9, PL 64-100 Leszno

NIP: 6972187992, REGON: 300358560

Tel.: +48 65 525 42 90Fax:+48 65 525 42 91

Imię i nazwisko:
Firma:
Kod pocztowy:
Miejscowość:
Telefon:
Adres e-mail:
Zapytanie (treść wiadomości):

Zgodnie z art.6 ust.1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych umieszczonych w niniejszym formularzu przez firmę: AWILUX Polska Sp. z o.o. Sp.k., ul. Budowlanych 9, PL 64-100 Leszno i jej autoryzowanych partnerów handlowych w celu kontaktu zwrotnego oraz przesłania informacji handlowych. Szczegóły w Polityce prywatności

Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. X