Schuco partner Awilux Europen Union
Dla architektówDla partnerów
Porady

Porady

» Porady » Wokół okna - zapraszamy na cykl porad

Wokół okna - zapraszamy na cykl porad

Data publikacji: 2020-10-19

Wokół okna - zapraszamy na cykl porad

Okno - element architektury towarzyszący budowniczym od zawsze. Pół żartem pisząc, być może pierwsze siedziby ludzkie ich nie posiadały ze względu na mało sprzyjające warunki zewnętrzne i konieczność chronienia się przed zagrożeniami, jednak odkąd człowiek zaczął tworzyć sobie schronienie z najbardziej dostępnych mu materiałów, okna zaczęły pełnić istotną rolę. Zwłaszcza w czasie, kiedy rytm jego życia ludzi wyznaczała przyroda i zmiany pór roku.

Okna jak wszystkie elementy cywilizacji podlegały stylom, modom i trendom. Inną role pełniły w budynkach mieszkalnych lub użyteczności publicznej, a inną w budynkach sakralnych. Element na tyle inspirujący, że wielokrotnie stanowił motyw w malarstwie i fotografii. Z pewnością w przeszłości był dla ludzi przede wszystkim jedyną możliwością korzystania ze światła dziennego. Okna były wówczas bardzo małe z obawy przed utratą ciepła.

Obecne trendy w świecie rozwiniętej cywilizacji, dyktują zupełnie inne rozwiązania. Zarówno w budynkach mieszkalnych jedno- i wielorodzinnych, jak i budynkach użyteczności publicznej stosuje się duże okna, doświetlające pomieszczenia, bez obawy o temperaturę wewnątrz podczas chłodniejszych miesięcy w roku. Możemy wybierać wśród różnych technologii, rozmaitych rodzajów szyb, wzorów, profili i okuć.

Wybierając okna do własnego domu kierujemy się parametrami termicznymi, współczynnikami energooszczędności oraz własnymi upodobaniami estetycznymi. Rozwiązań jest tak wiele, że można mieć wątpliwości co do słuszności planowanego wyboru. Dziś okno jest zabezpieczeniem przed warunkami zewnętrznymi, możliwością doświetlenia pomieszczeń oraz dzięki swoim udoskonaleniom, systemem zapewniającym na różne sposoby dopływ świeżego powietrza do wewnątrz.

Ważne jest, aby przed wyborem okien poznać kilka zagadnień stolarki okiennej, które ułatwią z pomocą fachowców dokonać najwłaściwszego dla siebie wyboru. Na blogu będziemy Państwu przybliżać temat stolarki otworowej oraz pomagać podejmować najwłaściwsze decyzje. Warto wiedzieć, że wymogi techniczne i przepisy budowlane jasno precyzują do czego zobowiązany jest producent okna. Informują, jakie parametry powinno mieć dane okno lub drzwi w budynku, niezależnie od dodatkowych patentów, topowych rozwiązań i najnowszych pomysłów, jakie ze sobą niesie.

Szukasz więcej informacji? Skontaktuj się z nami

AWILUX Polska Sp. z o.o. Sp.k.

ul. Budowlanych 9, PL 64-100 Leszno

NIP: 6972187992, REGON: 300358560

Tel.: +48 65 525 42 90Fax:+48 65 525 42 91

Imię i nazwisko:
Firma:
Kod pocztowy:
Miejscowość:
Telefon:
Adres e-mail:
Zapytanie (treść wiadomości):

Zgodnie z art.6 ust.1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych umieszczonych w niniejszym formularzu przez firmę: AWILUX Polska Sp. z o.o. Sp.k., ul. Budowlanych 9, PL 64-100 Leszno i jej autoryzowanych partnerów handlowych w celu kontaktu zwrotnego oraz przesłania informacji handlowych. Szczegóły w Polityce prywatności

Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. X