Facebook

YouTube/Awilux

Okna trendy 2018/2019

Okna trendy 2017/2018Oprócz komfortowej obsługi i skutecznej ochrony przed czynnikami zewnętrznymi od okna wymagamy doskonałej estetyki. Stolarkę okienną musimy dopasować do projektu domu, ale także do potrzeb i panujących trendów. Przedstawiamy trendy w designie okien na lata 2018/2019.

 

czytaj więcej »

Zakup okien - na co zwrócić uwagę?

Zakup okienZakup okien to jeden z najpoważniejszych wydatków podczas budowy nowego domu. Oprócz kwestii wizualnych i estetycznych, kiedy to okna muszą pasować do projektu, ważna jest ich szczelność, by zmniejszyć straty ciepła i obniżyć koszty utrzymania, do tego muszą być funkcjonalne i zapewniać dostęp do naturalnego światła oraz świeżego powietrza.

 

czytaj więcej »

Mycie okien - kilka porad

czyste oknaDom powstał, ukończono w nim już wszystkie prace, a wybrane okna służą już od paru miesięcy, przyszedł zatem czas na ich umycie. Czynność znana wszystkim, która nie należy do zbyt trudnych. Jednak jak to często bywa, kilka prostych zabiegów może sprawić, że wykonywana praca będzie szybsza, łatwiejsza no i dokładniejsza, co nabiera znaczenia w sytuacji kiedy mamy zamiar wyczyścić nieco większe przeszklenia.

 

czytaj więcej »

Kiedy wybrać profile aluminiowe?

Kiedy wybrać profile aluminiowe?Nowoczesne projekty coraz częściej uwzględniają okna oraz drzwi wykonane z aluminium. Co decyduje o tym, iż materiał ten jest coraz częściej brany pod uwagę, dlaczego niekiedy wręcz nie można zastosować okien z PVC. Powody są przynajmniej dwa.

 

czytaj więcej »

Wybierasz okna? Pomyśl o szybach

szybyOkno składa się z wielu kilku elementów takich jak szyby, ramy (profile), uszczelki, okucia i klamki, które mogą być wykonane z różnych materiałów. Rodzaje profili okiennych często podyktowane są aspektami wyłącznie związanymi z wyglądem i dopasowaniem do projektu, na przykład bardzo duże okna muszą być wykonane z aluminium, wybierany też jest konkretny kolor profili. Pamiętać jednak należy, że podjęta decyzja, przekłada się na późniejsze użytkowanie okna. Oprócz samych profili okiennych czy okuć, warto zastanowić się również nad wyborem odpowiedniego pakietu szybowego.

 

czytaj więcej »

Podróż do roku 2021: Domy energooszczędne z efektywnymi oknami

Domy energooszczędne z efektywnymi oknamiWprowadzone od 1 stycznia 2014 roku przepisy mają na celu upowszechnienie budowy domów o niskim zużyciu energii. Nowe Warunki Techniczne wprowadzają zmiany dotyczące zapotrzebowania budynków na energię pierwotną, które wejdą w życie w roku 2021. Zmiany te dotyczą głównie izolacyjności cieplnej przegród zewnętrznych, w tym stolarki okiennej, drzwi balkonowych oraz innych nieotwieralnych powierzchni przezroczystych.

 

czytaj więcej »

Okna typu FIX, czyli wady i zalety okien nieotwieralnych

okno tarasowe + fixPrzyjmuje się, że tak zwane fixy mogą być nawet o 40 procent tańsze od okien standardowych. Zaletą okien nieotwieralnych nie jest tylko cena – są najszczelniejszym rodzajem okien, ponieważ szyba jest wklejona bezpośrednio w ramę, a także możemy z ich pomocą uzyskać ogromne i praktyczne przeszklenia.

 

czytaj więcej »

Jak dobrać kolory elewacji, dachu i okien?

Jak dobrać kolory elewacji, dachu i okien?Budowa domu nie sprowadza się tylko do odpowiedniego dobrania materiałów budowlanych, ale także do umiejętnego doboru kolorów elewacji, stolarki okiennej, dachu i innych elementów. To właśnie kolory mają największy wpływ na finalny wygląd i charakter domu, dlatego tak ważne jest, aby tworzyły harmonijną, dobrze dopracowaną, kolorystyczną całość.

 

czytaj więcej »

Kilka słów na temat klamek okiennych

Klamki okienne AwiluxObecna oferta klamek do drzwi i okien jest bardzo szeroka. Wybierać możemy nie tylko w kolorystykę, ale również mechanizm czy materiał wykonania. Eksperci twierdzą, że niemal 80 procent klamek drzwiowych ma swoje odpowiedniki w klamkach okiennych. Przy wyborze jednak nie powinniśmy kierować się wyłącznie estetyką. Warto wiedzieć, jaką rolę mają klamki w oknach i jakie są ich rodzaje.

 

czytaj więcej »

Rola okien w nowoczesnym budownictwie

Rola okien w nowoczesnym budownictwieNowoczesne domy różnią się od tych budowanych jeszcze kilkanaście lat temu. Są mniejsze, często w formie bryły i o dużych oknach w różnorodnych kształtach. Czy jest w nich miejsce na małe okna? Odpowiadamy na to pytanie, a także przedstawiamy, jaką rolę okna pełnią we współczesnym budownictwie.

 

czytaj więcej »

Okna balkonowe, tarasowe – jak wybrać?

Okna balkonowe, tarasowe – jak wybrać?Okna balkonowe (lub tarasowe) oprócz funkcji czysto użytkowej mogą być również imponującym przeszkleniem, które sprawi, że wnętrze będzie wyglądać elegancko i nowocześnie. Nawet jedno okno może otworzyć budynek na otoczenie i nadać mu lekkości. Ważne przy tym jest, aby okna były funkcjonalne i wygodne w użytkowaniu. Na co zwracać uwagę przy wyborze?

 

czytaj więcej »

Okna ze szprosami czy bez?

okno szprosy - loftSzprosy w oknach znane są od średniowiecza – wtedy dzieliły okno na mniejsze kwatery, były też stosowane w oknach witrażowych. Dzisiaj pełnią funkcję głównie dekoracyjną, nadają elegancki styl i nadają bryle budynku nieco bardziej klasyczny wygląd, który jednak musi idealnie współgrać z projektem domu.

 

czytaj więcej »

Jakie okna do domu pasywnego, a jakie do domu energooszczędnego?

Okna spełniają określone funkcje - zapewniają bezpieczeństwo, wpływają na komfort mieszkańców, a odpowiednio dobrane pozwalają ograniczyć wydatki na ogrzewanie domu. W tym artykule podpowiadamy, jakie okna wybrać i jak należy je rozmieścić, by nie tracić cennego ciepła. Pod uwagę bierzemy okna pasywne oraz okna do domu energooszczędnego.

 

czytaj więcej »

BEZPIECZEŃSTWO W PRZYJAZNYCH CENACH!

Akcja BEZPIECZNY DOM, BEZPIECZNI DOMOWNICY jest skierowana do osób, chcących zminimalizować ryzyko włamania w swoich domach nie rujnując budżetu przewidzianego na inwestcyję. Potrwa ona od 3.10.2016-13.01.2017 roku.

Zachęcamy do kontaktu z naszymi Partnerami Sprzedaży, których adresy znajdują sie tu: Dane kontaktowe Partnerów Sprzedaży Awilux.

 

czytaj więcej »

Okna do kamienicy - jakie wybrać?

Szybki rozwój miast w Polsce i powstające nowe osiedla i apartamentowce nie spowodowały, że diametralnie zmniejszyła się ilość kamienic w naszym kraju. To, co w ostatnim czasie możemy obserwować, to ich renowacje i przebudowę, aby wpisywały się w nowoczesny charakter miasta. To również zmusiło właścicieli mieszkań w kamienicy do wymiany okien na nowe, ładniejsze i bardziej energooszczędne. Oczywistym wiec jest, że coraz więcej osób zadaje pytanie, jakie okna do kamienicy wybrać?

 

czytaj więcej »

Kilka słów o współczynniku przenikania ciepła okna

Wybór dobrych okien do mieszkania nie powinien być uzależniony jedynie od ich wyglądu, ale przede wszystkim od ich parametrów technicznych. To właśnie przez okna uciekać może nawet do 40% ciepła, co wpływa na wydatki związane z ogrzewaniem. Warto zatem zwrócić uwagę na współczynnik przenikania ciepła okna i wybrać te najbardziej energooszczędne

 

czytaj więcej »

Drzwi tarasowe - na co zwrócić uwagę?

Drzwi tarasowe łączą w sobie dwie funkcje - dekoracyjną i użytkową. Optycznie powiększają pomieszczenie oraz dostarczają mu więcej światła. Dodatkowo w wielu przypadkach, nadają wnętrzu również nowoczesnego wyglądu. Oprócz walorów wizualnych, drzwi tarasowe mają za zadanie chronić wnętrze przed różnego rodzaju warunkami atmosferycznymi. Ich wybór powinien być zatem rozsądny i bardzo dokładnie przemyślany.

 

czytaj więcej »

Jak wybrać drzwi wejściowe? - podstawowe parametry

Obecnie świadomość klienta jest coraz większa, coraz większe są również jego oczekiwania. Dotyczy to także drzwi do nowego domu. Każdy chce, by były one atrakcyjne, gustowne, ale jednocześnie oczekuje się, by posiadały jak najlepsze parametry cieplne i akustyczne, a przy tym charakteryzowały się dużą wytrzymałością i solidnością.

 

Modne są ostatnio również duże przeszklenia, w których osadza się drzwi wychodzące wprost na taras, balkon lub ogród. Tego typu drzwi muszą spełniać konkretne wymagania i normy.

 

czytaj więcej »

Najlepsze okna do domu - jakie warunki muszą spełniać?

Zakup okien do domu to z pewnością duża inwestycja, więc decyzja o ich wyborze musi być dobrze przemyślana. Warto dogłębnie przeanalizować oferty dostępne na rynku, aby wybrać okna nie tylko piękne, ale także bezpieczne, solidne, no i oczywiście szczelne. Dobre okna powinny również spełniać oczekiwania i preferencje kupującego, a ich cena mieścić się w założonym budżecie.

 

czytaj więcej »

Okna z okuciami PADK - jakie korzyści?

Kupując okna do własnego domu czy mieszkania zastanawiamy się, jakie będą dla nas najlepsze oraz które z nich spełnią wszystkie nasze oczekiwania i potrzeby. Przeszukujemy Internet, pytamy znajomych, dzwonimy do różnych firm, oglądamy katalogi - wszystko po to, by uzyskać jak najwięcej potrzebnych informacji, gdyż zakup okien to dość poważna i kosztowna inwestycja.

 

czytaj więcej »

Na co zwrócić uwagę kupując rolety naokienne?

Rolety zewnętrzne są obecnie coraz bardziej popularne. Budując lub remontując dom często planuje się  ich montaż, gdyż poprawiają bezpieczeństwo oraz komfort mieszkania, a także pozytywnie wpływają na wartość rachunków za energię. Zanim zdecydujemy się na konkretny rodzaj rolety należy rozpatrzyć kilka kwestii. Po pierwsze trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie, czy rolety będą instalowane do nowo wybudowanego budynku, czy do domu, który już istnieje.

 

czytaj więcej »

Jak dbać o okna?

Posiadając nowe okna robimy wszystko, aby pozostały takie jak najdłużej. Odpowiednia ich pielęgnacja, mycie i czyszczenie sprawią, że będziemy mogli się cieszyć pięknymi oknami przez całe lata. Warto zatem poświęcić temu zadaniu trochę czasu i zadbać o to, by okna były czyszczone i konserwowane we właściwy sposób.

 

czytaj więcej »

Technologia 3 uszczelek - na czym polega?

Nowoczesne okna powinny spełniać najwyższe standardy zarówno pod względem parametrów izolacji termicznej, akustycznej, jak i walorów użytkowych oraz wizualnych. Obecnie stosowane są coraz nowsze technologie i bardziej zaawansowane rozwiązania techniczne, aby sprostać wszystkim oczekiwaniom wymagających klientów.

 

czytaj więcej »

Aranżacja okna w domu i mieszkaniu

Nie wystarczy mieć nowe, duże, ładne okno, aby całe wnętrze prezentowało się pięknie i oryginalnie. Bardzo ważnym elementem wystroju domu jest odpowiednia oprawa okna. Dekoracja okien może bowiem zmienić charakter całego pomieszczenia, nadać mu odpowiedni klimat i styl.

 

czytaj więcej »

Jak poprawnie wymierzyć okno?

Budując dom lub wymieniając w mieszkaniu stare okna na nowe, możemy stanąć przed problemem podania firmie zajmującej się ich montażem, poprawnych wymiarów. Okazuje się, że prawidłowe zmierzenie okna nie jest wcale łatwym zadaniem. Stanowi jednak bardzo istotną czynność, od której zależy dalsze funkcjonowanie i użytkowanie każdego okna.

 

czytaj więcej »

Poprawny montaż okna - jak powinien wyglądać?

Montaż okna stanowi bardzo ważną kwestię w budowie każdego domu. Musi być on przeprowadzony niezwykle starannie i z zachowaniem określonych reguł, gdyż nawet okna o najlepszych właściwościach mogą stracić swoje cechy, gdy są nieprawidłowo zamontowane.

 

czytaj więcej »

Jak wymienić okna w starym domu?

Poznański stary Grunwald i Winogrady, wrocławski Biskupin lub Sępolno, bydgoskie Piaski lub Miedzyń, warszawska Sadyba. W każdym mieście można znaleźć urokliwe, stare dzielnice, w których domy stoją od lat 20 ubiegłego wieku. Kolejne budowano według siermiężnych i rygorystycznych norm budowlanych tamtych czasów w latach 60, 70 i 80.

 

czytaj więcej »

Okna PVC, aluminiowe czy drewniane - jakie wybrać?

Wybór okien to jedna z najważniejszych decyzji inwestora. Drewniane, PVC czy aluminiowe? Odpowiedź nie jest prosta.

Okna drewniane

Tęskniąc za sielskim klimatem urokliwej architektury myślimy o oknach drewnianych. Budzą one w nas sentyment, kojarzą się z dzieciństwem i dobrym stylem. Warto jednak pamiętać, że są to okna, które trzeba cyklicznie odnawiać. Proces ten nie jest tak kłopotliwy jak kilkadziesiąt lat temu, ale trzeba go uwzględnić podejmując decyzję.

 

czytaj więcej »

Wokół okna

Okno - element architektury towarzyszący budowniczym od zawsze. Pół żartem pisząc, być może pierwsze siedziby ludzkie ich nie posiadały ze względu na mało sprzyjające warunki zewnętrzne i konieczność chronienia się przed zagrożeniami, jednak odkąd człowiek zaczął tworzyć sobie schronienie z najbardziej dostępnych mu materiałów, okna zaczęły pełnić istotną rolę. Zwłaszcza w czasie, kiedy rytm jego życia ludzi wyznaczała przyroda i zmiany pór roku.

 

czytaj więcej »

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

Akceptuję