Facebook

YouTube/Awilux

AWILUX laureatem Ekskluzywnej Stolarki VIP 2016

23 czerwca 2015 roku Awilux został laureatem konkursu EKSKLUZYWNEJ STOLARKI VIP 2015. Drugi raz z rzędu doceniono zgłoszony przez nas produkt, a tym razem było to okno SI 82 ALU Inside z ukrytym okuciem Schüco Variotec Inside. Kapituła konkursowa zwróciła uwage nie tylko na parametry termoizolacyjne ale również na nowoczesny i harmonijny design nagrodzonego okna.

 

AWILUX laureatem Ekskluzywnej Stolarki VIP 2016

Okno Awilux SI 82 ALU INSIDE wyróżnione!

Z wielką radością informujemy, że nasz partner handlowy firma ART OKNA z Bielska Białej została nagrodzona Srebrnym Filarem Budownictwa na 47. Międzynarodowych Targach Budownictwa TWÓJ DOM 2015 za nasz produkt: okno Schüco SI 82 Alu Inside oraz nagrodą Śląskiej Izby Budownictwa w kategorii STOLARKA OTWOROWA. Gratulujemy serdecznie!

 

Okno Awilux SI 82 ALU INSIDE wyróżnione!

Wiosenny sezon targowy 2015

Luty, marzec i kwiecień to miesiące targów budownictwa i wyposażenia wnętrz. Nasza firma wraz z partnerami handlowymi była obecna w kilku miastach Polski, spotykając się z klientami budującymi lub remontującymi domy. Zaczęliśmy w Zielonej Górze, gdzie w dniach 13-15 lutego odbywały się XXIII Targi Budownictwa i Wyposażenia Wnętrz. Łódź i lutowe Targi Budownictwa INTERBUD, były kolejną okazją do przedstawienia naszej oferty. W marcu zawitaliśmy do Opola na targi DomEXPO, a w kolejnym tygodniu we wrocławskiej Hali Stulecia zorganizowaliśmy nasze stoisko podczas Targów Budownictwa i Wyposażenia Wnętrz TARBUD. Kieleckie targi DOM oraz OGRÓD i TY w dniach 10-12 kwietnia i Targi Budownictwa i Wyposażenia Wnętrz TWÓJ DOM 2015 w Bielsku Białej w dniach 24-26.04 to zakończenie wiosennej edycji spotkań z klientami. Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoiska we wszystkich miastach za ciekawe rozmowy i możliwość poznania Państwa osobiście. To duże wyzwanie ale i niezwykle przyjemna część naszej pracy.

 

Wiosenny sezon targowy 2015

Wiosenny sezon targowy 2015

Wiosenny sezon targowy 2015

Wiosenny sezon targowy 2015

Awilux Diamentem Forbes 2015

Awilux poraz kolejny został wyróżniony nagrodą DIAMENTY FORBES 2015. 9 kwietnia 2015 roku na uroczystej gali w poznańskim Hotelu Concordia dyplom w imieniu firmy odebrał Pan Marek Sprengel.

 

Awilux Diamentem Forbes 2015

Gazela Biznesu 2014 dla Awilux!

11 lutego 2015 roku na uroczystej gali w Poznaniu nasza firma została po raz trzeci wyróżniona statuetką Gazeli Biznesu 2014. Cieszy nas to, że będąc firmą w intensywnym procesie zmian i rozwoju, mamy silną pozycję i zostaliśmy dobrze ocenieni przez ekspertów rynku i gospodarki.

 

Gazela Biznesu 2014 dla Awilux!

NAGRODA DLA AWILUX- EKSKLUZYWNA STOLARKA VIP 2014

W dniu 10.06.2014 podczas uroczystej gali w Warszawie odebraliśmy statuetkę Ekskluzywna Stolarka VIP 2014 za produkt HS THermoslide z szybą SunEnergy+,  a nagrodę przyznano nam w kategorii: Drzwi Patio, za energooszczędny i innowacyjny produkt.

 

NAGRODA DLA AWILUX- EKSKLUZYWNA STOLARKA VIP 2014

NAGRODA DLA AWILUX- EKSKLUZYWNA STOLARKA VIP 2014

NOWA INWESTYCJA W AWILUX

W związku z planem intensywnego rozwoju i koniecznością rozbudowy linii produkcyjnych, Awilux, producent stolarki okiennej klasy premium z PVC i aluminium, zakupił w dniu 21 maja 2014, w drodze przetargu ogłoszonego przez leszczyński samorząd, działkę inwestycyjną o powierzchni 3 ha na terenie Leszna.

Inwestycja pozwoli znacznie rozwinąć nasze moce produkcyjne i sprostać zapotrzebowaniu rynku. Jest to z pewnością ważny, długo oczekiwany krok w rozwoju naszej firmy, pozwalający rozbudować ją w nowoczesny sposób. Uruchomienie działalności w nowej lokalizacji planujemy na rok 2016 – mówi Marek Sprengel, Prezes Zarządu Awilux sp. z o.o. Sp. k.

 

akt333Wywiad dyrektora portalu Stolarka VIP Grzegorza Cendrowskiego z prezesem Awilux Markiem Sprengelem.

1. Awilux to nowa nazwa w naszej branży, kto i co się za tym kryje, może kilka słów wyjaśnienia?

Awilux to nowa nazwa firmy, która od roku 2006 działała pod nazwą HeKaPlast. Zmiana nazwy nie jest spowodowana przejęciem firmy przez inny podmiot tylko nową koncepcją budowania nowej i silnej marki. Zarząd tworzą te same osoby, które zarządzały HeKaPlast, ci sami pracownicy pracują z naszymi klientami. Wraz z rozwojem zatrudniamy nowe osoby wchodzące w struktury firmy, które wspierają obrany przez nas kierunek.

2. W Polsce istnieje dobra moda na inwestycje w branży stolarki, a w czym Państwo upatrujecie swoją przyszłość skoro zakupiliście działkę pod poważną inwestycję?

Najistotniejszym powodem zakupu działki była chęć i konieczność dalszego rozwoju oraz zwiększenia produkcji . Warto podkreślić, że w chwili obecnej produkcja mieści się w tym samym miejscu, w którym zaczynaliśmy w roku 2006. To jasne, że obecna lokalizacja nie spełnia naszych potrzeb i oczekiwań. Trudno było planować dynamiczny rozwój w kolejnych latach, skoro problemem jest przestrzeń produkcyjna i biurowa. Jesteśmy niezwykle dumni z faktu, że mimo tych niedogodności ani na chwilę nie przestaliśmy się rozwijać w kierunku nowoczesnego przedsiębiorstwa, jakim jesteśmy w chwili obecnej. 

3. „Amazing Windows Luxury” to znaczy w wolnym tłumaczeniu „Niezwykłe, Luksusowe Okna”, a dlaczego takie są i co w nich jest takiego niezwykłego i luksusowego?  

To kwestia wielopłaszczyznowa: po pierwsze realizujemy nawet najbardziej zaawansowane życzenia klientów. To, co początkowo wydaje się mało prawdopodobne, realizujemy, podążając za tym, co klient chciałby mieć w swoim domu. W drugiej kolejności warto podkreślić, że to, za co klienci w innych firmach dodatkowo płacą, u nas kupują często w standardowym wyposażeniu okna. To oznaka dbałości właśnie o niezwykłość produktu. Po trzecie: niezwykły nacisk kładziemy na relacje z naszymi klientami. Nie są dla nas anonimowymi nabywcami, ale osobami, z którymi rozmawiamy spotykamy się i bardzo szanujemy. Nie ukrywam, że wielokrotnie w rozmowach z nimi poszukujemy inspiracji, która przekłada się na nowe pomysły produkcyjne. Taka idea jest wpisana w naszą działalność i jest tego świadomy cały zespół pracujący w Awilux. 

4. Czy nowa inwestycja to także zupełnie nowe innowacyjne okna i drzwi z segmentu premium? Jak duża będzie to inwestycja?

Nie wszystko chcemy zdradzać na tym etapie, ale warto powiedzieć, że każda zmiana stymulująca rozwój wymaga na przedsiębiorstwie zmianę, rozbudowę wachlarza produktowego, to naturalny kierunek. Na pewno chcemy stać się firmą podążającą w kierunku własnych innowacji. W tym celu tworzymy już dział B+R ( Dział Innowacji) , który skupi się na wdrożeniach rzeczy nowych, ciekawych, będących odpowiedzią na coraz bardziej zindywidualizowane poszukiwania klientów. Planujemy już intensyfikację współpracy z krajowymi oraz zagranicznymi uczelniami oraz placówkami badawczo-rozwojowymi. Świat zmienia się coraz szybciej. Z trudem wszyscy nadążamy za tymi zmianami. My chcielibyśmy z czasem chociaż w części nadawać ton tym zmianom i wspólnie z naszymi Klientami uczestniczyć w tworzeniu nowych rozwiązań i trendów realizując marzenia własne oraz przyszłych użytkowników.

5. Gdzie firma chce być za 3 lata, w czym się specjalizować, czym zaskoczyć, jak planuje promować się? 

Za 3 lata będziemy pracować w nowej lokalizacji. Będzie to nie tylko nowoczesna hala produkcyjna, ale i bardzo interesująco zaaranżowany showroom (salon), gdzie klienci bez ograniczeń będą mogli zapoznać się z naszą ofertą i zasięgnąć porady przed wyborem okien. Chcemy być firmą odpowiadającą na potrzeby świadomych klientów, którzy pragną domów nowoczesnych, bezpiecznych, inteligentnych i energooszczędnych. Takich, dla których oprócz kosztów zakupu okien, ważne jest to, że ich inwestycja będzie miała unikalny i ciekawy charakter.

 

NOWA INWESTYCJA W AWILUX

WIOSENNE TARGI W BIELSKU-BIAŁEJ

W wiosenny weekend 12-13.04, synchronicznie z targami leszczyńskimi odbywały się targi TWÓJ DOM 2014 w Bielsku Białej. Okna Awilux były prezentowane przez naszego partnera handlowego, firmę Art-Okna.Okno HST SI82 Termoslide otrzymało NAGRODĘ GŁÓWNĄ ŚLĄSKIEJ IZBY BUDOWNICTWA w kategorii "Stolarka budowlana oraz ZŁOTY FILAR BUDOWNICTWA.

 

WIOSENNE TARGI W BIELSKU-BIAŁEJ

WIOSENNE TARGI W BIELSKU-BIAŁEJ

TARGI DOM i OGRÓD W LESZNIE

W dniach 12-13. 04.2014 Awilux uczestniczył w targach Dom i Ogród organizowanych w Lesznie. Nasza firma otrzymała wyróżnienie za najbardziej urzekającą aranżację stoiska. Targi były okazją nie tylko do zaprezentowania produktów, ale przede wszystkim do spotkań z klientami.

 

TARGI DOM i OGRÓD W LESZNIE

Obowiązek informacyjny

25 maja 2018 r. zmieniły się przepisy dotyczące ochrony danych osobowych (Ustawa z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych). Poniżej znajdują się informacje o sposobie przetwarzania danych osobowych przez Awilux Polska.

POLITYKA PRYWATNOŚCI

1. Postanowienia wstępne

Administratorem Państwa danych osobowych, w rozumieniu przepisów prawa o ochronie danych osobowych, jest AWILUX Polska Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Lesznie, ul. Budowlanych 9, 64-100 Leszno. Oznacza to, że odpowiadamy za wykorzystanie Państwa danych w sposób bezpieczny i zgodny z obowiązującymi przepisami.

2. Podstawa przetwarzania danych osobowych

Dane osobowe pozyskiwane od Państwa przez AWILUX przetwarzane są w następujących celach, zależnie od sytuacji, w której dane zostały podane:

a. zawarcia i wykonania umowy zawartej z Awilux w zakresie niezbędnym do nawiązania, ukształtowania treści, zmiany, rozwiązania i prawidłowej realizacji umowy;

b. wykonania ciążących na nas obowiązków prawnych, np. wystawianie i przechowywanie faktur oraz dokumentów księgowych, udzielanie odpowiedzi na reklamacje, realizacja obowiązków wynikających z rękojmi za wady produktów, zapewnienie bezpieczeństwa świadczonych usług;

c. ustalenia, obrony i dochodzenia roszczeń;

d. marketingu bezpośredniego produktów i usług AWILUX;

e. tworzenia raportów, analiz i statystyk na potrzeby wewnętrzne AWILUX, obejmujące w szczególności raportowanie, badania marketingowe, targetowanie reklam, remarketing, planowanie rozwoju usług, prace rozwojowe w systemach informatycznych, tworzenie modeli statystycznych; ocena funkcjonowania strony internetowej AWILUX, w tym statystyk oglądalności podstron;

f. jeżeli wyrażą Państwo zgodę na przesyłanie Państwu przez AWILUX drogą elektroniczną informacji handlowych, Państwa dane osobowe będą przetwarzane przez nas również w celu przekazywania Państwu informacji o naszych usługach, ofercie i wydarzeniach przez nas organizowanych, a także informacji dotyczących produktów i usług podmiotów współpracujących z nami (za naszą wiedzą i wyraźnym przyzwoleniem).

3. Przysługujące uprawnienia

Każda osoba, której dane osobowe są przetwarzane przez AWILUX ma prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz niezwłocznego sprostowania danych, które są nieprawidłowe. Z uwzględnieniem celów przetwarzania, osoba, której dane dotyczą, ma prawo żądania uzupełnienia niekompletnych danych osobowych, w tym poprzez przedstawienie dodatkowego oświadczenia.

4. Przechowywanie danych osobowych

Państwa dane osobowe będą przechowywane nie dłużej niż jest to konieczne, tj. zależnie od celu ich przetwarzania.

5. Automatyczne gromadzenia danych PLIKI Cookies. Dane eksploatacyjne. Narzędzia Google

Podczas korzystania ze strony internetowej AWILUX, dane dotyczące użytkownika zbierane są także automatycznie. Dane te mogą być zbierane w logach systemowych strony internetowej, poprzez tzw. pliki Cookies. Pliki Cookies (ciasteczka) są to niewielkie informacje tekstowe w postaci plików tekstowych, wysyłane przez serwer i zapisywane po stronie osoby odwiedzającej stronę internetową (np. na dysku twardym komputera, laptopa, czy też na karcie pamięci smartfona).

Pliki Cookies nie zawierają danych identyfikujących użytkownika, na ich podstawie nie można ustalić czyjejkolwiek tożsamości. Pliki te nie są w żaden sposób szkodliwe dla urządzenia końcowego użytkownika i nie zmieniają jego ustawień ani ustawień zainstalowanego na nim oprogramowania. Odczytanie zawartości tych plików możliwe jest jedynie przez serwer, który je utworzył.

Pełna polityka prywatności: https://www.awilux.pl/pl/polityka-prywatnosci

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.